Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Sukces naszych artystów2008-05-09

Robert Staszak z klasy 1b otrzymał nagrodę za udział w konkursie plastycznym pt." Artystyczny przewodnik po wrocławskich podwórkach" organizowanym przez MDK Śródmieście we Wrocławiu. Jego praca otrzymała również nagrodę specjalną Stowarzyszenia Architektów Polskich -Wrocław EMSA. Sukces odniósł również Bogdan Rerak z klasy 6c i Weronika Jaros z klasy 1b otrzymując wyróżnienie. Brawo !


Czytaj więcej...Mój Patron2008-05-08

Konkurs prezentacji multimedialnej dla klas 5-6 "Mój Patron" rozstrzygnięty. Najciekawszymi pracami według jury, które zebrało się 5 maja okazały się prezentacje szkół:

  • SP nr 2 z Sycowa - pracę wykonała Paulina Findlik
  • SP nr 107 Wrocław - pracę wykonali: Paulina Federowicz, Grzegorz Mańk, Piotr Michoński
  • SP w Węglińcu - pracę wykonała Joasia Smętek

Zapraszamy wygranych do naszej szkoły dnia 2 czerwca na godzinę 11.00. W tym dniu obchodzimy Dzień Patrona szkoły.


Czytaj więcej...Szlakiem zabytków2008-05-08

W maju uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIV rajdzie Szlakiem zabytków i miejsc upamiętnionych. Celem rajdu było poznanie historii i zabytków Wrocławia okresu prusko - niemieckiego. Uczniowie, którzy zwiedzali miasto to: Basia Piotrowska, Aneta Haba, Dominik Krzywda, Wojtek Koralewski, Kamil Rzetelski i Witek Oszczanowski. Spacer po Wrocławiu prowadził przewodnik, który ciekawie opowiadał o historii naszego miasta.


Czytaj więcej...Mazurski konkurs2008-05-07

Dziesięcioro uczniów z klas 1-3 wzięło udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Miejski w Białej Piskiej pt. "Z Michałem Kajką przez Mazury". Celem konkursu była popularyzacja twórczości mazurskiego poety oraz kształtowanie wrażliwości na piękno ziemi mazurskiej.

Odnieśliśmy duży sukces, ponieważ uczeń z klasy 2c Kuba Lech zajął II miejsce oraz Nina Oszczanowska również z klasy 2c otrzymała wyróżnienie.Brawo!


Czytaj więcej...Autostopem przez Polskę2008-05-07

Praca Ani Zborowskiej z klasy 2c zajęła 1 miejsce w konkursie grafiki komputerowej organizowanym przez SP nr 84 we Wrocławiu. Celem konkursu było przygotowanie pracy na temat najciekawszego miejsca w Polsce.Ania wybrała miejscowość Szczawno - Zdrój.Organizatorzy przygotowali dla gości miłe niespodzianki. Dzieci obejrzały przedstawienie oraz ciekawą prezentację multimedialną. A na końcu otrzymały nagrody i dyplomy.


Czytaj więcej...Czwórbój przyjaźni2008-05-07

07.05.2008r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Ela Putek V a, Agnieszka Bodnar V a, Dawid Jędrasik V a, Ania Oksiak VI d, Basia Piotrowska VI d, Nikola Biały VI a, Kamil Bobryk VI d, Kamil Oleksy VI d, Karol Kiszteliński VI d, Mateusz Szymczak VI d, Dominik Krzywda VI d, wzięła udział w Lekkoatletycznym Czwórboju Przyjaźni, który odbył sie na Stadionie Olimpijskim. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie szkoły z dzielnicy Śródmieście. Dzieci zmagały sie w nastepujących konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60 metrów i bieg długi- dziewczynki- 600 metrów, chłopcy- 1000 metrów. Wszystkim serdecznie gratuluję i zachęcam pozostałe dzieci z naszej szkoły do aktywnego spędzania czasu wolnego.


Czytaj więcej...Polonez klasy 1b2008-05-06

Witaj, majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.
Witaj Maj! Trzeci Maj,
U Polaków błogi raj!

Z okazji święta Uchwalenia Konstytucji klasa 1b przygotowała dla uczniów z klas 0-3 uroczysty apel. Był polonez, pieśni patriotyczne, wiersze, a biało- czerwone flagi pięknie dekorowały salę. Za swoje występy młodzi artyści otrzymali zasłużone brawa.


Czytaj więcej...Wiwat 3 maj2008-05-05

"- Kto ty jesteś?
- Polak mały."

"Katechizm polskiego dziecka" W. Bełza

Ważnym elementem edukacji i wychowania jest obchodzenie świąt narodowych. Trudno jest przygotować taką formę obchodów świąt narodowych, żeby była atrakcyjna i ciekawa dla uczniów. Mamy też świadomość odpowiedzialności, jaką ma szkoła w kształtowaniu postaw patriotycznych.

W tym roku szkolnym w naszej szkole uczniowie zaangażowali się w przygotowaniu imprezy ogólnoszkolnej: Turnieju klas z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi. Pozytywne i spontaniczne reakcje publiczności, prace plastyczne, literackie, były dowodem, że przedsięwzięcie się podobało. Najwyższe wyniki, a zarazem 1 miejsca osiągnęły klasy 4b,5b,6d. Gościem honorowym była pani Anna Stodolna-Rybczyńska - polonista i doradca metodyczny DODN-u.


Czytaj więcej...II miejsce dla 1072008-04-29

W sobotę, 26 kwietnia w Instytucie Matematyki uczniowie naszej szkoły wywalczyli II miejsce w Dolnośląskich Meczach Matematycznych, było to piękne uwieńczenie całorocznej żmudnej i systematycznej pracy jakiej podjęli się uczniowie w ramach przygotowań to tego konkursu.

Drużyna od października rozwiązywała zadania o podwyższonym stopniu trudności (1-2 na tydzień) a gdy dostała się do półfinałów uczniowie rozwiązywali do 4-5 zadań tygodniowo, aby godnie reprezentować społeczność SP 107 podczas finałów.

W eliminacjach DMM startowały 42 szkoły z całego województwa, do półfinałów dostało się 12 szkół a w Wielkim Finale spotkały się SP 11 z Jeleniej Góry, SP 12 z Wrocławia i... SP 107, po bardzo wyrównanej walce pierwsze miejsce zdobyła szkoła z Jeleniej Góry (16 pkt), natomiast drugą lokatę zajęły dwie szkoły SP 12 i SP 107 (14 pkt)!

Poniżej przedstawiam listę uczniów którzy przyczynili się do tego sukcesu:


Czytaj więcej...Prezentacje Szkolne 20082008-04-28

Ciepło i rodzinnie spędziliśmy sobotnie przedpołudnie 26 kwietnia w SP 107. To wszystko za sprawą dobrych skrzatów, które zawładnęły naszą szkołą.

Tegoroczne Prezentacje były podsumowaniem działań wokół projektu „ Nie wyrastaj nigdy z krasnoludków”. W trakcie realizacji projektu z krasnoludkami poznawaliśmy Wrocław, uczyliśmy się języka angielskiego, rozwijaliśmy talenty plastyczne, aktorskie, literackie, wokalne i taneczne.


Czytaj więcej...Matematyka bez granic2008-04-25

Od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Mathematiques sans frontieres" mający charakter zawodów międzyklasowych. Pierwsza edycja tego konkursu została zorganizowana w roku 1989 między innymi przez Akademię w Strasburgu i objęła 87 klas szkół francuskich. Konkurs bardzo szybko zyskał dużą popularność w krajach Europy Zachodniej. Okazało się, że już po siedmiu latach liczba uczestników wzrosła do 2 745 klas, przy czym udział w zawodach wzięło ponad 27 tysięcy uczniów w wieku od 15-17 lat pochodzących z ponad 20 krajów.Do tej pory w konkursie uczestniczyli również uczniowie z Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Irlandii Północnej, Luksemburga, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Austrii, Brazylii, Egiptu, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nigerii, Maroko, Tunezji oraz od 1993 uczniowie z Polski.W tym roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności matematyczne i językowe (ponieważ jedno z zadań jest podane i rozwiązywanew języku obcym ) biorąc udział w tym konkursie.

SP 107 reprezentowała klasa 6 c, i miło mi ogłosić iż w okręgu dolnośląsko- opolskim na 30 klas szóstych zajęła czwartą lokatę z 37 pkt (możliwych punktów do zdobycia było 45) Gratuluję całej klasie – wasz nauczyciel matematyki!


Czytaj więcej...

<<  1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  >>

Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach