Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Zbieraliśmy makulaturę2008-04-18

W czwartek, 17 czerwca, firma ALBA ATOL odebrała od nas ostatnią partię makulatury. Uczniowie i ich rodzice w ciągu 3 dni zgromadzili ponad 6 ton makulatury!!!. Jest to już 9 zbiórka w ciągu 5 lat. Gdyby nie ogromne zaangażowanie rodziców na pewno nie udałoby się zebrać takiej ilości. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży tradycyjnie zakupimy do biblioteki szkolnej nowe książki. Czekam cały czas na propozycje tytułów. Upominki dla dzieci przynoszących makulaturę zostaną wręczone w niedługim czasie. Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom akcji, również tym, którzy pomagali przy wywózce makulatury.

Bibliotekarz szkolny- Beata Wiśniewska


Czytaj więcej...Origami2008-04-18

Dwóch uczniów - Patryk Fałat (5b) i Grzegorz Dudkiewicz (6c) - uczęszczających na szkolne koło orgiami, wysłało po pięć modeli powiązanych ze sobą jednym tematem na konkurs pt. "MÓJ PAPIEROWY ŚWIAT" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z Krakowa, oceniana przez jury będzie estetyka i uroda modeli, różnorodność elementów w nadesłanym zestawie oraz oryginalność użytego papieru, wyniki konkursu pod koniec kwietnia, poniżej zamieszczamy zdjęcia wykonanych modeli, tematem pracy Patryka były POLSKIE PTAKI, a pracy Grzegorza – WARIACJE NA TEMAT OŚMIOŚCIANU GWIEŹDZISTEGO – życzymy powodzenia!


Czytaj więcej...Młody ekolog2008-04-16

W dniu 15.04.2008r. odbył się wewnątrzszkolny konkurs dla uczniów klas trzecich pod hasłem „Młody ekolog”. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o otaczającym środowisku, zwiększenie aktywności poznawczej uczniów, kształtowanie postaw proekologicznych i właściwego stosunku do środowiska.

Uczestnicy konkursu wypełniali test, który zawierał pytania zamknięte i otwarte oraz różnorodne łamigłówki i zagadki. Uczniowie musieli wykazać się znajomością gatunków zwierząt chronionych, problemów zanieczyszczenia i ochrony środowiska oraz zagadnień związanych z segregowaniem odpadów i recyklingiem. Wszystkie dzieci prezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy ekologicznej.

Oto wyniki:
I miejsce: Roksana Wójs kl. 3c i Sandra Chytrowska kl.3b (54pkt.)
II miejsce: Hanna Sicińska kl. 3c i Sandra Łuczak kl. 3c (52pkt.)
III miejsce: Katarzyna Dobosiewicz kl.3a (51 pkt.)


Czytaj więcej...Śladami zwierząt i naszego patrona2008-04-14

Dziś klasa 3a już po raz drugi odwiedziła MultiCentrum przy pl. Teatralnym 5. Tym razem uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Życie na Ziemi - świat zwierząt". Dzieci dowiedziały się, w jakich środowiskach żyją wybrane gatunki zwierząt na poszczególnych kontynentach oraz obejrzały prezentację multimedialną "Zwierzęta nasi przyjaciele". Najbardziej spodobała się wszystkim praca w grupach przed komputerami przy wykorzystaniu interaktywnego oprogramowania Multikid oraz budowanie modeli zwierząt z klocków K’NEX.


Czytaj więcej...Wrocławskie krasnale2008-04-14

W dniu 11 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII edycji konkursu "Wrocławskie krasnale". Organizatorem konkursu jest Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Najważniejsze cele tego konkursu to: popularyzowanie wiedzy o naszym mieście wśród uczniów młodszych; kształtowanie tożsamości regionalnej i narodowej; poznawanie elementów dziedzictwa kulturowego i historycznego regionu; wzmacnianie więzi emocjonalnej z najbliższą okolicą, regionem.Konkurs odbył się w SP 74 we Wrocławiu.

Skład drużyny:

  1. Kasia Dobosiewicz
  2. Dorota Cebulak
  3. Ola Ciesielska
  4. Opiekun - p. Renata Stankiewicz


Czytaj więcej...Dni otwarte w NBP2008-04-14

11 kwietnia 2008r. klasa 5a wzięła udział w Dniach Otwartych NBP w Oddziale Okręgowym we Wrocławiu.

Uczniowie naszej szkoły poznali historię środków płatniczych a także zapoznali się z codzienną pracą banku. Niemało emocji wzbudziła wizyta w skarbcu oraz możliwość dotknięcia 12,5 kilogramowej sztaby złota. Szczególnie chłopcom spodobała się kolekcja zabytkowych zamknięć i zabezpieczeń skarbcowych. W trakcie wrocławskich Dni Otwartych NBP można było również: dowiedzieć się w jaki sposób są zabezpieczane banknoty, przymierzyć kamizelkę kuloodporną i hełm strażnika bankowego, zobaczyć wystawę maszyn liczących ( wśród których były urządzenia skonstruowane i wykorzystywane ponad 100 lat temu! ). Na koniec wizyty obejrzeliśmy monety kolekcjonerskie. Do szkoły wróciliśmy bogatsi o wiedzę dotyczącą historii pieniądza oraz z pamiątkowymi denarami. Wielu uczestników wycieczki postanowiło zająć się numizmatyką!

Uwaga! Macie przed sobą 465 tysięcy złotych!!!!!


Czytaj więcej...Spotkanie z podróżnikiem2008-04-14

11 kwietnia klasy VIA i VIC wzięły udział w arcyciekawej lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wyszyńskiego.

Podróżniczka.Anna Padewska z pasją opowiadała o swych wojażach po Indiach i Nepalu, prezentując bogatą dokumentację fotograficzną tych podróży oraz inne ciekawe pamiątki . Dowiedzieliśmy się, kto to jest kornak oraz jak wygląda buddyjski młynek modlitewny z modlitwą zapisaną w sanskrycie.

Przekonaliśmy się, że nie tylko podróże kształcą, ale też opowieści o nich.


Czytaj więcej...Szkolne wycieczki 2008-04-14

W ramach Promocji Zdrowia i programu „ Aktywnie poznajemy Wrocław i okolice” odbyły się Szkolne Spacery Krajoznawcze w Parku Nowowiejskim dla klas V-tych i na Ostrowie Tumskim dla klas VI-tych. Uczestnicy rozwiązywali zadania z kart konkursowych, poznawali zabytki w najbliższych okolicach szkoły, elementy historii miasta i obserwowali wiosenną przyrodę. Drużyny klasowe wykazały się dużym zaangażowaniem i sporą wiedzą o swoim mieście.


Czytaj więcej...Zaproszenie2008-04-09

Serdecznie zapraszamy osoby nagrodzone i wyróżnione w konkursie plastyczno- literackim "Krasnoludki są na świecie" wraz z opiekunami na uroczyste wręczenie nagród i podziękowań w dniu 26 kwietnia o godz. 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Tego dnia w naszej szkole nastąpi podsumowanie rocznego projektu "Nie wyrastaj nigdy z krasnoludków". Do zobaczenia!


Czytaj więcej...Poetry Recitation Competition2008-04-04

W dniu 3 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Anglojęzycznej. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy 1-3 i klasy 4-6. Uczestnicy byli oceniani w następujących kategoriach: poprawność językowa, intonacja oraz ogólne wrażenia artystyczne. Jury w składzie pani Barbara Brząkała-Surówka, Justyna Hiper i Dorota Gieruń wyłoniło dwóch zwycięzców.


Czytaj więcej...Wrocław w legendzie2008-04-03

Prace 2 uczennic :Anety Lewandowskiej z klasy 3b oraz Moniki Matynia z klasy 2c powędrowały na III Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Wrocław w legendzie". Konkurs odbywa się w SP 36 pod patronatem akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i wydziału Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia. Celem pracy było samodzielne wykonanie pracy komputerowej za pomocą dowolnego programu graficznego na temat "Wrocław w legendzie". Wyniki będą podane 10 maja!


Czytaj więcej...

<<  1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  >>

Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach