Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

"Zielona energia"2007-11-27

W dniu 26 listopada 2007 uczniowie naszej szkoły odwiedzili Mediatekę przy pl. Teatralnym 5. Jest to najnowocześniejsza biblioteka w naszym mieście, w której znajdziemy książki, książki do słuchania, filmy, multimedialne programy edukacyjne i gry komputerowe. W Mediatece znajduje się MultiCentrum – interaktywne centrum edukacji, którego celem jest uzupełnienie wiedzy oferowanej w szkole. Uczniowie z klasy 3a uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Zielona energia”. Dowiedzieli się, jak można pozyskać energię elektryczną z tzw. odnawialnych źródeł energii - słońca, wiatru, wody.

W przybliżeniu poznali mechanizm działania elektrowni wykorzystujących „zieloną energię” (wiatraki, baterie słoneczne, elektrownie wodne). Bardzo ciekawym momentem spotkania w MultiCentrum była praca z klockami K`NEX. Pracując w dwuosobowych grupach, dzieci zbudowały modele karuzeli, które poruszały się zasilane energia słoneczną. Wizyta w MultiCentrum dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i dzieci chętnie wrócą tu jeszcze raz.


Czytaj więcej...Elita w SP 107 dzieciom czyta2007-11-22

Jerzy Skoczylas, Bohdan Aniszczyk, Renata Mauer-Różańska, Piotr Oszczanowski obok innych znanych wrocławian byli ozdobą imprezy „Czytasz? Czytam!” zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 107 we Wrocławiu. Już po raz drugi nauczycielom i rodzicom udało się zaprosić znakomitych gości, którzy z wielką pasją zaprezentowali uczniom swoje ulubione książki z dzieciństwa oraz opowiadali na liczne pytania dotyczące ich pracy i zainteresowań.


Czytaj więcej...Konkurs -" Eko -Torba"2007-11-17

Uczeń Ziemowit Paszke z klasy 3a zajął 3 miejsce w konkursie grafiki komputerowej organizowanym przez Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców.

Głównym celem konkursu było pogłębianie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz kształtowanie i utrwalanie pozytywnych nawyków i zachowań proekologicznych.


Czytaj więcej...Spacery po Wrocławiu2007-11-16

W piątek 16.11.2007 w czasie zajeć wybraliśmy się na długi spacer. Naszym celem było Muzeum Etnograficzne. Zanim dotarliśmy na miejsce, odwiedziliśmy Park Słowackiego. Obejrzeliśmy z zewnątrz gmach Muzeum Narodowego oraz Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Zatrzymaliśmy się przy Pomniku Juliusza Słowackiego i Pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej.


Czytaj więcej..."Klasowy Turniej Przyrodniczy"2007-11-14

W dniu 7 listopada w klasie 3a odbyły się popołudniowe zajęcia z udziałem rodziców pod hasłem "Klasowy Turniej Przyrodniczy - "Jestem miłośnikiem przyrody". W pięknie udekorowanej sali uczniowie, pracując ze swymi mamami, mieli okazję sprawdzić wiedzę z zakresu ochrony środowiska, życia lasu, znajomości roślin i zwierząt pod ochroną. Drużyny musiały w okreslonym czasie rozwiązać 8 zadań, za które otrzymywały punkty. Zwyciężyły dwa zespoły: Kasia Dobosiewicz z mamą ("Wiewiórki") oraz Michał Dubieński z mamą ("Bobry"). Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało pamiątkowey dyplom potwierdzający uczestnictwo w turnieju.


Czytaj więcej..."Przyjaciele polnego skrzata"2007-11-12

W październiku został przeprowadzony konkurs plastyczny dla klas 0-3 pt. "Przyjaciele polnego skrzata". Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej po wysłuchaniu przeczytanej przez nauczyciela bajki o skrzacie.


Czytaj więcej...Konkurs plastyczny "Dobra książka"2007-11-12

Dwie prace Basi Rerak z klasy 4a oraz Estery Ziółkowskiej, także z klasy 4a powędrowały na konkurs plastyczny pt. "Dobra książka". Konkurs organizowany jest pod patronatem akcji "Cały Wrocław czyta dzieciom".


Czytaj więcej...Uroczysta parada2007-11-11

Wrocław należy do miast, gdzie w sposób niezwykle uroczysty a zarazem radosny obchodzimy najważniejsze święto narodowe - rocznicę odzyskania niepodległości. W tym roku Parada Niepodległości wyruszyła z Nowego Targu, aby głównymi ulicami Wrocławia przejść do Rynku. Wrocławscy uczniowie, pięknie przebrani maszerowali w takt wojskowej orkiestry.Niestety padający śnieg uniemożliwił nam pozostanie do końca uroczystości.


Czytaj więcej...Podsumowanie kampanii prozdrowotnej2007-11-09

W zakończonej Kampanii prozdrowotnej pt: "Trzymaj się prosto- dbaj o zdrowie" wzięło udział ok. 430 dzieci z klas 0- VI. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w następujących konkursach i zajęciach:

 • Turniej tenisa stołowego dla klas IV- VI.

   • I miejsce: Ela Putek kl. Va
   • II miejsce: Karol Kiszteliński kl. VId
   • III miejsce: Ania Oksiak kl. VId
   • IV miejsce: Olga Oszczanowska kl. IVa
   • V miejsce: Monika Oleksy kl. Va
   • VI miejsce: Klaudia Łękawska kl. IVb
   • VII miejsce: Sara Pindel kl. IVa
   • VIII miejsce: Angelika Pakuła kl. IVa
   • IX miejsce: Emilia Kowalów kl. IVb
   • X miejsce: Martyna Oszust kl. IVb
   • XI miejsce: Karolina Wilk kl. IVa

Czytaj więcej...11 listopada2007-11-09

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Obchodzimy je co roku dnia 11 listopada na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.

Z tej okazji odbyło się w naszej szkole przedstawienie teatralne. Spektakl został przygotowany przez szkolne Kółko Teatralne. W przedstawieniu pokazano symbolicznie zmagania Polaków z zaborcami. Warto zaznaczyć, że scenariusz został przygotowany w całości przez uczestników Kółka.


Czytaj więcej...Bezpieczeństwo w sieci 2007-11-02

Surfowanie po Sieci nie jest zajęciem szczególnie skomplikowanym. Korzystania z Internetu można się nauczyć samemu, niezależnie od tego, ile ma się lat. Aplikacje internetowe są przyjazne dla użytkownika, ułatwiając poruszanie się po wirtualnym świecie i wykonują automatycznie skomplikowane operacje.

ważne adesy:

 • http://www.saferinternet.pl
 • http://www.dyzurnet.pl
 • http://www.sieciaki.pl


 • Czytaj więcej...

  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  [13]  14  15  16  >>

  Informacje o szkole
  Aktualności, bieżące informacje
  Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
  Szkolne programy oraz projekty
  Krasnal Ołbiniusz
  Patron szkoły, Piotr Włostowic
  Zdolni
  Informacje o uczniach i dla uczniów
  Informacje dla rodziców
  Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
  Szkolna biblioteka
  Pedagog i psycholog szkolny
  Świetlica i stołówka szkolna
  Informacje o organizowanych konkursach
  Prace naszych uczniów
  Galeria zdjęć
  Ciekawe strony, które warto odwiedzić
  Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
  Podsumowania, statystyki, informacje o autorach