Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Piosenka Turystyczna2008-03-31

"Bo zima, bo zima każdemu obrzydła,
Niech słońce jej da prztyczka w nos,
Niech wiosnę, niech wiosnę przyniosą na skrzydłach:
Bociek, jaskółka, szpak i kos."

Zrobiliśmy wszystko, by przyszła do nas wiosna. W piątek klasy 4-6 już po raz siódmy wzięły udział w szkolnym "Przeglądzie Piosenki Turystycznej". Wśród prezentowanych utworów znalazły się piosenki liryczne, żeglarskie, i ...kabaretowe, wszystkie wrosły już w repertuar turystycznych rajdów i wycieczek. Każda klasa przygotowała też swoje wyobrażenie "Wiosny 2008".


Czytaj więcej...Książka za makulaturę - finał2008-03-31

28 marca w trakcie uroczystych obchodów 1 Dnia Wiosny w naszej szkole odbył się również finał 4 edycji konkursu "Książka za makulaturę". Zaproszeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu, chociaż nie wszyscy przybyli. Goście zostali poproszeni o wzięcie udziału w pracach komisji oceniającej występy naszych uczniów podczas szkolnej imprezy. Byli bardzo bezstronni. Mam nadzieję, że spodobała im się wiosenna atmosfera naszej szkoły. Wszyscy zadeklarowali udział w już rozpoczętej 5 edycji konkursu. Nagrody dla uczestników ufundował Wydział Edukacji oraz Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia.


Czytaj więcej...Wiosenny stół2008-03-29

Nie wiesz jak pięknie udekorować wiosenny stół? Zapraszamy do nas ! Tylko u nas można było w piątek podziwiać umiejętności kulinarne oraz dekoratorskie klas 4-6. Te piękne, wiosenne stoły oceniała specjalna komisja. Oceniane były: dobór i różnorodność wiosennych potraw, różnorodność składników (należało umieścić kartkę ze składnikami potrawy), pomysłowość i estetyka wykonania dekoracji stołu.

Oto wyniki:

1 miejsce klasa 5b


Czytaj więcej...Zielona Matematyka - 8 edycja2008-03-28

Ósemka okazała się dla nas szczęśliwą liczbą. Po raz pierwszy w ciągu 8 lat trwania konkursu dla klas 3 - "Zielona Matematyka" wygraliśmy! Do konkursu zgłosiło się 5 szkół podstawowych z dzielnicy Śródmieście. Oto wyniki:

1 miejsce - Wojciech Kraska SP 107 Wrocław


Czytaj więcej...Śpiewać każdy może... 2008-03-28

Klasy 0- 3 śpiewająco powitały wiosnę. Na sali gimnastycznej można było usłyszeć piosenki takie jak: Lato lato, Pieski małe dwa, Jedzie pociąg z daleka .. oraz inne przeboje dziecięce. Do zabawy wykorzystaliśmy karaoke.


Czytaj więcej...Miejski konkurs matematyczny2008-03-28

28 marca w Szkole Podstawowej nr 1 we Wrocławiu odbył się VIII Miejski Konkurs Matematyczny klas III - etap dzielnicowy. Naszą szkołę reprezentowały: Ola Ciechanowska, Klaudia Sobkowicz i Agata Pełka. Dziewczynki otrzymały dyplomy i książki. Wyniki konkursu zostaną podane niebawem na stronach WCDN-u http://wcdn.wroc.pl/WCDN_Konkursy.php


Czytaj więcej...Kangur matematyczny2008-03-28

27 kwietnia na szkolnej stołówce i sali informatycznej odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, który jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy trzeciej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest pięciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

  • Maluch klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
  • Beniamin klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
  • Kadet klasy I i II gimnazjów;
  • Junior klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;
  • Student klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

W tym roku naszą szkołę w tym konkursie reprezentowało 48 uczniów, w tym 12 w kategorii Maluch i 33 w kategorii - oczywiście trzymamy za nich kciuki i z niecierpliwością czekamy na oficjalne wyniki , które będą ogłoszone w maju.


Czytaj więcej...Konkurs grafiki2008-03-27

Prace dzieci z klasy 2c : Moniki Matynia, Niny Oszczanowskiej, Kuby Lecha oraz Ani Zborowskiej powędrowały do SP 84 na konkurs grafiki komputerowej pt. "Autostopem przez Polskę". Zadaniem dzieci było przedstawienie za pomocą programu graficznego najciekawszego zakątka naszego kraju. Powodzenia !


Czytaj więcej...Konkurs - Krasnoludki są na świecie2008-03-25

Konkurs „Krasnoludki są na świecie…wrocławskich jest wiele-wiecie?” został rozstrzygnięty!

Jury miało naprawdę niełatwe przy dokonywaniu wyboru najlepszych prac. Przybyło do nas aż 65 krasnoludków z 17 wrocławskich szkół! Wszystkie urocze! Oglądanie i czytanie ich historii sprawiło komisji dużo radości.Po namyśle komisja przyznała 12 nagród i 16 wyróżnień. Wszystkie prace będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej podczas święta naszej szkoły w dniu 26 kwietnia 2008r w godz. 10 – 13.O terminie wręczenia nagród i dyplomów zawiadomimy na naszej stronie internetowej 3 kwietnia 2008r.


Czytaj więcej...Śmigus - dyngus w 2c 2008-03-18

Z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci z klasy 2c zaprosiły do szkoły swoich rodziców do udziału w wielkanocnej zabawie. Sala została wesoło udekorowana pracami dzieci, które powstały na kółku komputerowym. Było recytowanie wesołych wierszyków, śpiew piosenek, malowanie pisanek, wyścigi jaj i prawdziwy śmigus dyngus. Rodzice nie byli jedynie obserwatorami, ale czynnie uczestniczyli w zabawie. Wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie pojawił się zajączek z koszykiem czekoladowych jajeczek.

wych. Magdalena Mielech


Czytaj więcej...Pisanki, pisanki ....2008-03-17

Pisanki, pisanki jajka malowane.
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.
Na jednej kogucik, a na drugiej słońce.
Śmieją się na trzeciej laleczki tańczące.
Na czwartej kwiatuszki, a na piątej gwiazdki.
Na każdej pisance piękne opowiastki.

Dzisiaj odbył się wielkanocny konkurs plastyczny dla klas 0-3. Popatrzcie jakie to piękne cudeńka powstały z rąk naszych uczniów.


Czytaj więcej...

<<  1  2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  12  13  14  15  16  >>

Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach