Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Kangur matematyczny2008-03-28

27 kwietnia na szkolnej stołówce i sali informatycznej odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, który jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy trzeciej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest pięciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

• Maluch klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
  • Beniamin klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
  • Kadet klasy I i II gimnazjów;
  • Junior klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;
  • Student klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

W tym roku naszą szkołę w tym konkursie reprezentowało 48 uczniów, w tym 12 w kategorii Maluch i 33 w kategorii - oczywiście trzymamy za nich kciuki i z niecierpliwością czekamy na oficjalne wyniki , które będą ogłoszone w maju.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez międzynarodową komisję. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.

Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów.

A. Krzykawiak i S. Szczęsna-Cichoń,

Kodowanie prac: