Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

W karnawale bawimy się wspaniale...2008-01-29

Ach, co to był za bal !


Czytaj więcej...VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny2008-01-28

25 stycznia nasze przedstawicielki z klas 3: Aneta Lewandowska z klasy 3b, Klaudia Sobkowicz z klasy 3c oraz Monika Willamowska z klasy 3c wzięły udział w 8 Powiatowym Turnieju Ortograficznym. Dzieci rozwiązywały zadania otwarte i zamknięte z pisowni wyrazów z "ó" i "u". Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.


Czytaj więcej...Dzień Babci - Dzień Dziadka2008-01-24

Moja babcia jest na medal, ćwiczy , tańczy, śpiewa, biega.. Dziadek wie co w polityce, czyta książki, szybko liczy..Tą piosenką, wesołymi wierszykami dzieci z klasy 2a i 3a przywitały swoich miłych gości: babcie i dziadków. Była też wspólna praca i zabawa, słodkości, a na zakończnie laurki i kwiaty dla zaproszonych. To był mile spędzony czas.

klasa 2a


Czytaj więcej...Serce dla innych2008-01-24

Nasi uczniowie z koła teatralnego pod opieką pani Dominiki Wączek, przy współpracy pani Renaty Migockiej przygotowali dla gości z Domu Dziennego Pobytu "Jasełka". Mili goście wraz z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej (Filia nr 34 ) ze wzruszeniem obejrzeli przedstawienie pt. "Kongres upadłych aniołów". Był też czas na rozmowę przy herbatce i słodkościach.

Zapraszamy za rok i bardzo dziękujemy za wizytę.
Bibliotekarz - Beata Wiśniewska


Czytaj więcej...Krasnoludki są na świecie2008-01-23

W styczniu MDK Śródmieście zorganizował konkurs plastyczny pt."Krasnale są na świecie". Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się prace naszych dzieci z klas 0-5: Roksany Wójs,Aleksandry Ciesielskiej, Krzysztofa Smoły, Natalii Grębowicz,Martyny Matys,Barabary Turniak,Natalii Romek, Aleksandry Sznajder i Eweliny Zuzel.

  • Nagrodę zdobył Patryk Fałat z klasy V b.
  • Wyróżnienie otrzymała Karolina Kalinowska z klasy I c.


Czytaj więcej...W środę pokonaliśmy Środę w Środzie :)2008-01-17

16 stycznia (środa) drużyna dziesięciu uczniów + nauczyciele, rozegrała z pozytywnym skutkiem ostatni mecz eliminacyjny w konkursie "Dolnośląskie Mecze Matematyczne", Naszym przeciwnikiem była Szkoła Podstawowa nr 3 ze Środy Śląskiej. Nasi uczniowie zdobyli 20,5 pkt na 40 pkt, natomiast uczniowie drużyny przeciwnej 3,5 pkt. Wygrany mecz był miłą odmianą po przegranym ostatnio meczu z drużyną z Ciechowa

Duża różnica w punktach może pozwoli naszej drużynie brać udział w półfinałach tego konkursu. Teraz wszystko zależy od wyników innych szkół z naszej grupy...

Trzymamy kciuki!!


Czytaj więcej...Lekcje o bezpiecznym internecie2008-01-16

W styczniu w klasach 1-3 nauczyciele przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpiecznego poruszania się w internecie. W wirtualny świat wprowadziły dzieci scenki, w których występowały pozytywne postacie: Ajpi, Kompel, Sieciak oraz wirtualne straszydła: Kradziej, Bełkot, Kłamacz. Zajęcia zakończyły się spisaniem najważniejszych zasad bezpieczeństwa w sieci oraz konkursem plastycznym pt. "Wirus komputerowy".

Oto wyniki:

1 miejsce: Paweł Sitarz

oraz Ala Chrzan


Czytaj więcej...Wirus komputerowy2008-01-14

Czy wiecie jak wygląda wirus komputerowy? Jeśli nie, to zapraszam do galerii prac dzieci z klas 1-3. Te niesamowite stworki powstały na kółku komputerowym.

Nagrody otrzymują:

Wera Sagan

Michał Dubieński


Czytaj więcej...Jak to z internetem było....?2008-01-11

Tego oraz wiele ciekawych rzeczy można dowiedzieć się ze wspaniałych prac naszych uczniów z klas 4-6. Bajki, opowiadania z morałem oraz mity o internecie wprowadzają nas w tajemniczy świat sieci internetowej. Bodźcem do powstania tych małych dzieł sztuki był konkurs polonistyczny realizowany w ramach szkolnej kampanii "Bezpieczny Sieciak".


Czytaj więcej...Festiwal kolęd2008-01-11

11 stycznia nasz szkolny chór pod opieką pani Wandy Merwińskiej zadebiutował w I Festiwalu Kolęd pt. "Świateczne śpiewanie". Nasze dzieci pięknie zaśpiewały przy akompaniamencie pani Wandy polskie kolędy i pastorałki. W Festiwalu Kolęd wzięły udział szkolne chóry z Wrocławia.


Czytaj więcej...Wyniki konkursu "Dobra książka"2008-01-10

W środę 9 stycznia Basia Rerak z klasy 4a uczestniczyła w uroczystym otwarciu wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży nagrodzonych w konkursie DOBRA KSIĄŻKA. Został on zorganizowany w ramach akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom”. Wystawę przyjął pod swój dach Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, którego Dyrektor dokonał uroczystego otwarcia wernisażu. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały prace dwóch uczennic: Basi Rerak i Estery Ziółkowskiej. Basia dobyła 1 miejsce w kategorii szkół podstawowych. Obie prace można oglądać w OKiS-ie (Rynek- Ratusz 24) do 2 lutego.


Czytaj więcej...

<<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  15  16  >>

Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach