Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Konkurs plastyczny-Bezpieczny sieciak2008-01-08

W grudniu w ramach programu "Bezpieczny Sieciak" odbył się w naszej szkole dla klas 4-6 konkurs plastyczny pod tym samym tym samym tytułem.

Oto wyniki:

1 miejsce - Martyna Oszust


Czytaj więcej...Lekcja otwarta dla rodziców w klasie 12008-01-03

W grudniu w klasie 1c odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć dotyczył zwyczajów wigilijnych w Polsce. Dzieci pracowały w grupach, a następnie prezentowały twórcze efekty swojej pracy. Zaprojektowały również piękne świąteczne kartki z życzeniami. Lekcja zakończyła się krótkim występem artystycznym oraz życzeniami światecznymi skierowanymi do rodziców i dzieci. Zajęcia upłynęły w miłej i radosnej atmosferze.


Czytaj więcej...Konkurs ortograficzny dla kl.32008-01-03

W grudniu 2007 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas 3. Wszyscy uczniowie pisali dyktando z pisowni wyrazów z "ó" i "u". Osoby, które napisały najlepiej przeszły do drugiego etapu. Tym razem oprócz dyktanda należało uzupełnić test z ćwiczeniami. Oto zwycięzcy:


Czytaj więcej...Kongres upadłych aniołów2007-12-21

W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klas 5 i 6, przedstawiając jasełka z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne przedstawienie skłoniło nas do refleksji nad własnym postępowaniem i naszymi kontaktami z Bogiem. Pokazało, że w życiu jest najważniejsze to, aby je godnie przeżyć, mieć swoje przekonania a nie tylko w coś ślepo wierzyć; aby pamiętać jakie są najważniejsze w życiu wartości: dobro , miłość, przyjaźń.Aktorzy otrzymali od widowni gromkie brawa i słowa podziękowania za przygotowanie tej uroczystości.

Więcej zdjęć w galerii: Kongres upadłych aniołów


Czytaj więcej...Życzenia2007-12-19


Czytaj więcej...Wesołych Świąt2007-12-19

W ramach swoich działań Grupa Prewencyjnego Wsparcia chcąc pomóc Św. Mikołajowi zorganizowała paczki mikołajkowe dla dzieci z naszej szkoły.Dzięki współpracy z Radą Osiedla 25 uczniów uczestniczyło w Imprezie Mikołajkowej, a dzięki corocznej akcji Gazety Wyborczej "Fabryka Św. Mikołaja", 40 uczniów otrzymało niespodzianki i zostało zaproszonych na seans filmowy do kina Helios. Dla dzieci był to na pewno niezapomniany dzień.


Czytaj więcej...Uwaga - kiermasz świateczny !2007-12-18

Szkolne koło "ORIGAMI" w najbliższą środę, czwartek i piątek organizuje na szkolnym korytarzu (w godzinach 12.00-14.00) kiermasz ozdób i kartek świątecznych. Serdecznie zapraszamy - uczniowie z p. Sylwią


Czytaj więcej...Konkurs "Koma"2007-12-18

W ubiegłą sobotę (15 grudnia) w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbywały się finały konkursu matematycznego KOMA. Konkurs ten ma dwa etapy – szkolny i finałowy, w obu etapach uczniowie wysłuchują godzinnego wykładu z matematyki, którego temat nie jest poruszany w szkole. Konkurs polega na rozwiązaniu w ciągu następnej godziny zadań związanych z wykładem (uczniowie mogli używać własnych, zrobionych podczas wykładu notatek). Naszą szkołę w finałach reprezentowały następujące osoby:


Czytaj więcej...Mikołajkowe przedstawienie 2007-12-18

"Przez ośnieżone kraje jadą nas mikołaje" - tak zatytułowane było krótkie przedstawienie, które przygotowała - jako niespodziankę - klasa 3b.Były to wesołe, świąteczne wierszyki przeplatane wesołymi piosenkami. Świetna zabawa dla "dużych" i "małych".


Czytaj więcej...Bajkowe spotkania terapeutyczne2007-12-14

W naszej szkole były prowadzone zajęcia socjoterapeutyczne dla uczniów z klas 0-1. Zajęcia te miały fomę bajkowych spotkań.Dzieci mogły lepiej zrozumieć swoje emocje przez co powiększyły krąg swoich doświadczeń i wiedzę na temat akceptacji, komunikacji międzyludzkiej, tolerancji, uzależnień, przyjaźni. Uczniowie uczestniczący w programie wzmocnili poczucie własnej wartości; nauczyli się umiejętnej współpracy z grupą i ćwiczyli skuteczną komunikację. Były to bardzo wartościowe zajęcia.


Czytaj więcej...Brawo, brawo, brawo!2007-12-11
Prezydent Rafał Dutkiewicz wręczył nam dyplom za zdobycie II miejsca w klasyfikacji generalnej szkół konkursu "Wielka Nagroda Wrocławia" . O zwycięstwo ubiegały się 92 szkoły podstawowe z Wrocławia.


Czytaj więcej...

<<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  16  >>

Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach