Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Majówka czytelnicza2008-06-06

5 czerwca odbyła się majówka czytelnicza dla dzieci i młodzieży na Partynicach- był to jednocześnie finał 5 edycji akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom”. Z naszej szkoły uczestniczyła grupa uczniów klas 1-3 pod opieką p. B. Wiśniewskiej i p. A. Waniowskiej . Dzieci zaśpiewały piosenkę akcyjną, której współautorem był Szymon Tymiak z klasy 6a. Akompaniowała na gitarze p. W. Merwińska, która przez cały miesiąc ćwiczyła z dziećmi. I warto było włożyć trud i wysiłek, ponieważ nasze wykonanie zwróciło uwagę organizatorów akcji i zostaliśmy nagrodzeni. Dodatkowo nagrodę odebrał Patryk Fałat w konkursie literackim, oraz Monika Willamowska i Krzyś Smoła w zabawach literackich.


Czytaj więcej...Zdrowy uśmiech2008-06-04

Wrocławskie Stowarzyszenie Narodowego Czynu Pomocy Szkole przy SP nr 9 we Wrocławiu zorganizowało pod patronatem wydziału zdrowia konkurs plastyczny pt. "Radosny uśmiech, radosna przyszłość". Głównym celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej propagującej dbałość o higienę jamy ustnej.

Prace trzech dziewczynek:


Czytaj więcej...Zamieszkał u nas krasnal2008-06-04

Niezwykłą oprawę miał Dzień Patrona naszej szkoły, który odbył się 2 czerwca. Już od rana do szkoły przybyli najzacniejsi ołbińscy rycerze oraz piękne damy dworu, a ponieważ wszyscy są uczniami naszej szkoły, dlatego i tym razem spędzili czas na nauce i zabawie.

Chłopcy w trakcie zajęć ćwiczyli się w rzemiośle rycerskim: wykonywali elementy zbroi, przygotowywali okrzyki zagrzewające do walki, poznawali dworska etykietę. Dziewczynki zaś zdobiły skronie wykonanymi przez siebie koronami, pisały listy do wybranych rycerzy.


Czytaj więcej...Wio koniku2008-06-04

Z okazji Dnia Dziecka świetlica szkolna gościła Straż Miejską, która przywiozła ze sobą dwa wspaniałe konie. Dzieci miały możliwość przejechania się na koniku wokół boiska pod czujnym okiem jego opiekuna. Potem zadawały mnóstwo pytań dotyczących opieki nad tym pięknym zwierzęciem. To były ciekawe i wartościowe zajęcia.


Czytaj więcej...XIV Mecz Matematyczny 2008-06-01

29 maja w naszej szkole miał miejsce XIV Matematyczny Mecz dla klas V. Przybyło w ten dzień 9 wrocławskich szkół aby zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez matematyków z SP 107.


Czytaj więcej...Dzień bociana2008-05-30

Już po raz szósty, tuż przed Dniem Dziecka - 31 maja 2008 w Polsce obchodzony jest Dzień Bociana. W naszej szkole realizowany jest program edukacyjny „Bocian”, którego koordynatorem jest Polskie Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „proNatura” we Wrocławiu (www.eko.org.pl/bocian). W maju w ramach programu klasy młodsze uczestniczyły w konkursach zachęcających do poznawania i ochrony tego przesympatycznego ptaka.


Czytaj więcej...Przekazanie klas trzecich2008-05-30

W czwartek o godzinie 17 odbyło się uroczyste przekazanie klas 3 nowym wychowawcom. Dzieci przygotowały dla swoich nowych pań krótkie występy artystyczne, piękne laurki, a potem wspólnie z rodzicami bawiły się wesoło. Zabawę prowadziła rewelacyjna pani Alina Woźniak. Były tańce, konkursy...


Czytaj więcej...W Western City2008-05-30

Do tej ciekawej miejscowości koło Karpacza udały się 27 maja klasy 2a i 2b. Jest to miejsce pełne atrakcji: kowboje na koniach, indiańskie tańce, strzelanie z łuku, wspinanie się na pal, jazda na byku. Jednym słowem raj dla osób żądnych przygód. Na zakończenie tej wspaniałej wycieczki były kiełbaski pieczone na ognisku.


Czytaj więcej...Pyszne kanapki2008-05-30

Młodzi ekolodzy z klas 3 przygotowali na swoich zajęciach pyszne i zdrowe kanapki. Z wiosennych produktów: ogórków, sałaty, pomidorków, rzodkiewek powstały takie oto małe dzieła sztuki kulinarnej. Wiemy jak należy zdrowo odżywiać się. Ale smacznie wyglądają - sami zobaczcie!


Czytaj więcej...Podsumowanie konkursu2008-05-28

Nasza szkoła oraz PGNiG SA byliśmy organizatorami konkursu pt. "BEZPIECZNE I RACJONALNE KORZYSTANIE Z URZĄDZEŃ GAZOWYCH". Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów szkół podstawowych we Wrocławiu, a jego celem było:

  • Zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na bezpieczne i racjonalne korzystanie z gazu - urządzeń gazowych.
  • Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży nawyków oszczędnego gospodarowania gazem w gospodarstwach domowych.
  • Kształtowanie postaw prośrodowiskowych i świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.

Klasy 0-3 miały wykonać komiks „Jak bezpiecznie korzystać z domowych urządzeń gazowych”, a klasy 4-6 miały za zadanie przygotować ulotkę informacyjną o zaletach i wadach gazu ziemnego, o zasadach bezpiecznego korzystania z tego paliwa.

Oto wyniki:

1 miejsce – Ziemek Paszke oraz Piotr Iwaszczyszyn klasa 3a

1 miejsce – Nina Oszczanowska – klasa 2c


Czytaj więcej...Konkurs origami - wyniki2008-05-28

17 maja w Młodzieżowym Domu Kultury im. I. Gałczyńskiego w Krakowie miało miejsce otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród Ogólnopolskiego Konkursu Origami „Mój papierowy świat”. Jury oceniło nadesłane na konkurs prace kierując się następującymi kryteriami:

  • spełnieniem wymogów regulaminowych (wiek uczestników, zestaw 5 modeli jednego autora powiązanych wspólnym tematem itp.)
  • technika wykonania prac ich stabilność
  • oryginalność i uroda nadesłanych prac
  • różnorodność elementów w zestawie

Dwóch uczniów naszej szkoły wysłało prace na powyższy konkurs i miło mi poinformować szkolną społeczność iż Grzegorz Dudkiewicz z klasy 6c zajął II miejsce w kategorii origami przestrzenne, tytuł pracy Grzesia to: Wariacje na temat ośmiościanu gwieździstego. Serdecznie gratulujemy – uczniowie z koła origami !!


Czytaj więcej...

<<  1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  >>

Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach