Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Dzień bociana2008-05-30

Już po raz szósty, tuż przed Dniem Dziecka - 31 maja 2008 w Polsce obchodzony jest Dzień Bociana. W naszej szkole realizowany jest program edukacyjny „Bocian”, którego koordynatorem jest Polskie Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „proNatura” we Wrocławiu (www.eko.org.pl/bocian). W maju w ramach programu klasy młodsze uczestniczyły w konkursach zachęcających do poznawania i ochrony tego przesympatycznego ptaka.

Uczniowie klas 1 i 2 przygotowali prace plastyczne pod hasłem "Bocian i żaba – najbardziej znani mieszkańcy łąki". [Przypominamy, iż bociany i żaby to gatunki pod ochroną, a rok 2008 został ogłoszony Rokiem Płazów. Wrocławskie ZOO prowadzi kampanię "Wskocz do arki", która dotyczy ochrony płazów w Polsce – patrz: www.zoo.wroclaw.pl]. Na szkolny konkurs wpłynęły piękne prace, spośród których komisja wybrała 10 najciekawszych i ich autorom przyznała dyplomy i nagrody. Oto lista zwycięzców: Ola Łazaruk, Asia Pszon, Martyna Matys, Natalia Kurek, Ola Wachnik, Karolina Kalinowska, Bartek Biruk, Jakub Socha, Ala Orzechowska, Denis Fisz. Zachęcamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej w holu szkoły.

Klasy trzecie uczestniczyły w zawodach sportowych pod hasłem "Zabawy na bocianiej łące". Startowały ośmioosobowe reprezentacje klas, które do sportowej walki zagrzewali kibice przebrani za boćki. W czasie wyścigów zawodnicy musieli wykazać się szybkością, zwinnością i sprytem, tak jak nasze bociany podczas swych długich wędrówek do Afryki, czy w czasie wychowywania potomstwa. Zwyciężyła drużyna 3b. Za wielkie zaangażowanie i wysiłki na bocianiej łące wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy nauczycielom dzieciom za włączenie się do realizacji programu. Koordynatorki programu w SP 107: Agata Sernecka i Beata Wiśniewska

Więcej zdjęć z zawodów sportowych w galerii