Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Spacery po Wrocławiu2007-11-16

W piątek 16.11.2007 w czasie zajeć wybraliśmy się na długi spacer. Naszym celem było Muzeum Etnograficzne. Zanim dotarliśmy na miejsce, odwiedziliśmy Park Słowackiego. Obejrzeliśmy z zewnątrz gmach Muzeum Narodowego oraz Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Zatrzymaliśmy się przy Pomniku Juliusza Słowackiego i Pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W Muzeum Etnograficznym uczestniczyliśmy w lekcji pt. „Życie w dawnej wsi”. Zajęcia te były bardzo ciekawe. Dowiedzieliśmy się, czym zajmował się bednarz, kowal, garncarz i snycerz. Zobaczyliśmy prawdziwe narzędzia i urządzenia, którymi posługiwali się mieszkańcy dawnej wsi. Szczególnie zapamiętaliśmy żarna, stępę, formy do pierników i masła, chomąto, kosy i grabie, dzwonki dla owiec, warsztat tkacki oraz miech kowalski. Obejrzeliśmy meble z typowej chaty dolnośląskiej oraz regionalne stroje ludowe. Po obejrzeniu wystawy wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych.

W drodze powrotnej rozpoznawaliśmy mijane drzewa i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Mimo panującego zimna, do szkoły wróciliśmy w świetnych humorach. Uczniowie klasy 3a