Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Elita w SP 107 dzieciom czyta2007-11-22

Jerzy Skoczylas, Bohdan Aniszczyk, Renata Mauer-Różańska, Piotr Oszczanowski obok innych znanych wrocławian byli ozdobą imprezy „Czytasz? Czytam!” zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 107 we Wrocławiu. Już po raz drugi nauczycielom i rodzicom udało się zaprosić znakomitych gości, którzy z wielką pasją zaprezentowali uczniom swoje ulubione książki z dzieciństwa oraz opowiadali na liczne pytania dotyczące ich pracy i zainteresowań.

Impreza będąca częścią akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom” cieszy się dużą sympatią uczniów i zainteresowaniem gości, którzy nigdy, mimo obowiązków zawodowych, nie odmawiają przybycia. Kontakt dzieci z tak interesującymi wrocławianami jest nie tylko przyjemnością i powodem do dumy, ale także sprawia, że uczniowie poznają nowe zawody i wybitnych przedstawicieli świata nauki, kultury, sportu oraz sztuki. Zyskują nowe wzorce osobowe, identyfikują się z Wrocławiem, tworzą swoją małą ojczyznę. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku w szkole gościli m.in. sportowiec i polityk Rafał Kubacki, dziennikarze: Beata Maciejewska i Arkadiusz Dziubek, wojskowi, strażacy, strażnicy miejscy, artyści, pisarze, górnik czy rzecznik prasowy dolnośląskiej policji Artur Falkiewicz, którzy stali się prawdziwymi przyjaciółmi szkoły i wielokrotnie dawali dowody swojej sympatii.

Organizacja imprezy jest okazją do większej aktywności uczniów i rodziców oraz zacieśnienia współpracy z wieloma instytucjami, placówkami kultury i szkołami. W tym roku w organizację imprezy zaangażowało się wielu nauczycieli. Szkolne koło teatralne pod kierunkiem pani Dominiki Wączek przygotowało krótką scenkę humorystyczną. Zespół muzyczny prowadzony przez panią Wandę Merwińską wykonał piosenkę pt. „Lubimy książki ”. Klasa 3c z panią Elżbietą Michalak przygotowała występ artystyczny pt. „Lekcja historii”, a członkowie koła plastycznego wykonali z panią Jadwigą Ukleją i Agatą Sernecką drobne upominki dla naszych gości. Całość upiększała prezentacja multimedialna pt. „Rok z życia 107” wykonana przez panią Magdalenę Mielech.

W organizację imprezy włączyli się również pracownicy Filii nr 34 i nr 28 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Oto lista gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie:

• Klasa 1a - pani MARTA PASIKOWSKA - nauczycielka języka hiszpańskiego
  • Klasa 1 b - pani ANNA STODOLNA-RYBCZYŃSKA - konsultant Dolnośląskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej we Wrocławiu
  • Klasa 1 c - pani MARIOLA JAROCKA - autorka książek dla dzieci i młodzieży
  • Klasa 2a - pan TOMASZ MOCZEK - rzeźbiarz, autor i twórca posążków wrocławskich krasnali
  • Klasa 2b - pani MAGDALENA ZARĘBSKA - literatka pisząca opowiadania dla dzieci
  • Klasa 2c - pan BOHDAN ANISZCZYK - radny, przewodniczący Komisji Edukacji Młodzieży Rady Miejskiej Wrocławia
  • Klasa 3a - pan MARCIN PECIAK, pan ANDRZEJ KRAWCZYK, pan KRZYSZTOF WOJEWÓDZKI- strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 we Wrocławiu
  • Klasa 3b - pan MIROSŁAW NAWROCKI - kurator zawodowy rodzinny Sądu Rejonowego Wrocław - Śródmieście
  • Klasa 4a - pan PIOTR OSZCZANOWSKI - kierownik Podyplomowego Studium Wiedzy o Sztuce Uniwersytetu Wrocławskiego
  • Klasa 4b - pani JOANNA ZAGNER- KOŁAT- ilustratorka książek dla dzieci
  • Klasa 4c - pani RENATA MAUER-RÓŻAŃSKA- specjalistka w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i kulowego, dwukrotna mistrzyni olimpijska