Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

W Przemkowie2008-06-26

Uczniowie klasy 5b przygotowali pracę o Parku Nowowiejskim na konkurs "Przyroda w mieście". Praca została wyróżniona i w nagrodę pojechaliśmy do Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Najpierw poszliśmy zobaczyć, gdzie rośnie stary dąb Chrobry. Żyje już ponad 750 lat i jest pomnikiem przyrody. Potem obserwowaliśmy ptaki w rezerwacie "Stawów Przemkowskich". Widzieliśmy czaple, łabędzie, kormorany, łyski, mewy i bardzo rzadką rybitwę czarną. Na koniec poszliśmy na Przemkowskie wydmy, gdzie bawiliśmy się i graliśmy w piłkę. Wycieczka była udana.


Czytaj więcej...Z ostatniej chwili2008-06-22

W konkursie "3xHAPPY" na układanie łamigówek jako organizatorzy zajęliśmy 3 miejsce i otrzymaliśmy nagrodę - zestaw łamigłówek HAPPY o wartości 300,00 zł! Szefem zespołu była pani Alina Krzykawiak.

Więcej szczegółów http://www.matejuk.pl/happy/hc_3xhappy.htm.


Czytaj więcej...Zobacz na co Cię stać!2008-06-20

Te słowa znanej piosenki stały się mottem uroczystości wręczenia medali uczniom klas 4-5 oraz pożegnania klas szóstych. Słowa: "Zobacz na co Cię stać" to również tytuł prezentacji multimedialnej podsumowującej rok szkolny 2007/2008, którą ,jak co roku na tę okoliczność, przygotowała Pani Magdalena Mielech.

Tradycją naszej szkoły jest to, że w przeddzień zakończenia roku szkolnego wręczane są medale SP 107 uczniom kl. 4-5 za wysokie wyniki w nauce - średnią ocen powyżej 5,0 i wzorowe zachowanie. Na tą uroczystość zapraszamy uczniów z rodzicami.


Czytaj więcej...Zabawa z Klanzą2008-06-18

17 czerwca zostaliśmy zaproszeni na Scenę Letnią Wrocławskiego Teatru Lalek do zabawy z wrocławskimi seniorami oraz animatorami Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów

KLANZA. Zaproszenie przyjęły klasy 2b i 3a. Organizatorem całej imprezy byli twórcy akcji "Cały Wrocław czyta dzieciom" oraz Wrocławskie Centrum Seniora. Bawiliśmy się świetnie. Były wspólne tańce, śpiewy i gry. Zostaliśmy poczęstowani cukierkami. Na koniec obejrzeliśmy przygotowane przez seniorów przedstawienie dla dzieci o leśnych ptakach. Każdy uczeń otrzymał płytę CD pt. OPOWIEŚCI DLA WNUKÓW. Na tej płycie znani wrocławianie czytają legendy ze zbioru "Legendy i podania wrocławskie i dolnośląskie" Krzysztofa Kwaśniewskiego.


Czytaj więcej...Sesja fotograficzna z krasnalem :)2008-06-17


Czytaj więcej...Nasze osiągnięcia !2008-06-17
  • II miejsce w klasyfikacji generalnej Wielkiej Nagrody Wrocławia na 96 szkół
  • Wyróżnienie dla Natalii Romek za udział w konkursie plastycznym "Chrońmy Madagaskar" (opiekun p. Dorota Safaryn)
  • Piotr Michoński, Paulina Fedorowicz, Grzegorz Mańk z 6c II miejsce w konkursie wojewódzkim na prezentację multimedialną "Nauka i technika" w ramach X Dolnośląskiego Festiwalu Nauki (opiekun p. Sylwia Cichoń)
  • Dyplom dla świetlicy sp107 ze udział w IV międzyświetlicowym konkursie plastycznym "Liściaki" (opiekun P. Teresa Smółka)
  • Jakub Pukocz, Katarzyna Wituszyńska – udział w przeglądzie Twórczości Własnej w ramach akcji "Cały Wrocław czyta dzieciom" (opiekun p. Beata Wiśniewska)
  • Ziemowit Paszke II miejsce w konkursie "Eko- Torba" (opiekun p. M. Mielech)

Czytaj więcej...English day in 1072008-06-13

W dniu 13 czerwca 2008 roku zespół anglistek (p.Dorota Gieruń, p. Justyna Hiper, p.Barbara Brząkała-Surówka) przygotował DZIEŃ ANGIELSKI (ENGLISH DAY) w naszej szkole. Na korytarzach można było obejrzeć prace (książeczki, plakaty, angielskie przysłowia) przygotowane przez uczniów klas 1-6. Punktem kulminacyjnym THE ENGLISH DAY były dwa przedstawienia: A VERY CHEAP HOTEL- przygotowane przez klasę 6c i panią Dorotę Gieruń oraz HAPPY BIRTHDAY LADY MONEYBAGS- przygotowane przez klasę 6a i panią Barbarę Brząkałę-Surówka. Przedstawienia te były również prezentowane dnia 21 kwietnia 2008r na konkursie w szkole EKOLA we Wrocławiu.


Czytaj więcej...W Złotym Stoku2008-06-13

Spacer 40 metrów pod ziemią, zjazd 10 metrów w dół kopalni na rurze, podziemny wodospad oraz jazda podziemnym tramwajem to atrakcje jakie miały dziś dzieci z klasy 1b i 2c. Przy okazji zwiedzania kopalni złota dowiedzieliśmy się ile złota wydobyto, ile mógł górnik dziennie wykuć skały, ile kilometrów podziemnych chodników liczy cała kopalnia. Na zakończenie tej wspaniałej wycieczki odbyło sie ognisko oraz zawody w strzelaniu z łuku, które wygrała wychowawczyni klasy 2c pani Magdalena Mielech :)


Czytaj więcej...Śladami dawnego Wrocławia2008-06-12

Pani kierownik Filii nr 29 MBP we Wrocławiu zaprosiła grupę uczniów naszej szkoły – klasę 5a na wycieczkę, którą po Ołbinie poprowadził przewodnik turystyczny pan Marcin Załucki.

Było bardzo ciekawie. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów. Wiemy już, dlaczego okna w kościele św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim są osadzone tak nisko, dlaczego Piekarnia MAMUT ma tak nietypową nazwę, ilu mieszkańców liczy obecnie Wrocław, gdzie znajduje schron przeciwlotniczy z II wojny światowej, w którym miejscu Wrocławia możemy znaleźć pozostałości Opactwa Ołbińskiego. Oprócz rzeczowych informacji usłyszeliśmy sporo ciekawostek i anegdot związanych z oglądanymi miejscami. W czasie zwiedzania towarzyszyły nam panie z zaprzyjaźnionej biblioteki. Po spacerze zostaliśmy zaproszeni do Filii nr 29 MBP, gdzie ugoszczona nas słodkimi bułkami i sokiem. A potem były zajęcia plastyczne. W grupach- uczniowie wraz z p. Grażyna Warchoł oraz p. Beatą Wiśniewska malowali i rysowali obiekty , o których opowiadał pan przewodnik. Powstały przepiękne prace, które można podziwiać w bibliotece przy ul. Reja. Niestety pani bibliotekarka z panią od j. polskiego tak się „wciągnęły” w rysowanie, że zapomniały uwiecznić na fotografiach artystyczny szał tworzenia oraz powstałe dzieła i dlatego w galerii zdjęć możecie podziwiać tylko te ze spaceru . Ale poza tym było super.


Czytaj więcej...Finał igrzysk sportowych2008-06-11

Dnia 9 maja w Parku Szczytnickim odbył się finał wojewódzkich igrzysk młodzieży szkolnej w biegach na orientację. Do finału zakwalifikowało się 8 osób i one to reprezentowały naszą szkołę: Nikola Biały - klasa 6a, Krzysztof Trojanowski - klasa 6a, Marta Niedziałek - klasa 6a, Gosia Sobczuk - klasa 6a, Marcin Chuchracki - klasa 5a, Marcin Zygmunt - klasa 4c, Patrycjusz Doroba - klasa 4c oraz Damian Hruszowiec. Wyniki można śledzić na stronie - www.dolnoslaski.szs.pl


Czytaj więcej...Wizyta w Sycowie2008-06-07

"Życie należy umacniać wieloma przyjaźniami" (S. Smith), dlatego z prawdziwą radością przyjęliśmy zaproszenie do udziału w Święcie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sycowie. Okazją do spotkania była też wizyta akredytacyjna przedstawicieli DSSWU. Szkoła w Sycowie, tak jak nasza, od trzech lat należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w części artystycznej całej uroczystości. Oklaskiwaliśmy uczniów wyrożniających się w konkursach i rozgrywkach sportowych, najaktywniejszych rodziców i zasłużonych nauczycieli. Obejrzeliśmy pokaz multimedialny będący podsumowaniem projektu "Ślady przeszłości. Uczniowie adoptują zabytki". Z podziwem obejrzeliśmy program artystyczny- prezentację zdolności wokalnych, tanecznych i teatralnych uczniów szkoły. Zwieńczeniem uroczystości było ogłoszenie informacji o przedłużeniu akredytacji szkole na kolejne trzy lata. Gratulujemy naszym Przyjaciołom i już cieszymy się na Ich odwiedziny we wrześniu w naszej szkole podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.


Czytaj więcej...

<<  [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  >>

Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach