Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Matematyka bez granic2008-04-25

Od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Mathematiques sans frontieres" mający charakter zawodów międzyklasowych. Pierwsza edycja tego konkursu została zorganizowana w roku 1989 między innymi przez Akademię w Strasburgu i objęła 87 klas szkół francuskich. Konkurs bardzo szybko zyskał dużą popularność w krajach Europy Zachodniej. Okazało się, że już po siedmiu latach liczba uczestników wzrosła do 2 745 klas, przy czym udział w zawodach wzięło ponad 27 tysięcy uczniów w wieku od 15-17 lat pochodzących z ponad 20 krajów.Do tej pory w konkursie uczestniczyli również uczniowie z Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Irlandii Północnej, Luksemburga, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Austrii, Brazylii, Egiptu, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nigerii, Maroko, Tunezji oraz od 1993 uczniowie z Polski.W tym roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności matematyczne i językowe (ponieważ jedno z zadań jest podane i rozwiązywanew języku obcym ) biorąc udział w tym konkursie.

SP 107 reprezentowała klasa 6 c, i miło mi ogłosić iż w okręgu dolnośląsko- opolskim na 30 klas szóstych zajęła czwartą lokatę z 37 pkt (możliwych punktów do zdobycia było 45) Gratuluję całej klasie – wasz nauczyciel matematyki!

Dokładne wyniki na stronie: http://www.fsmw.uni.wroc.pl/msf/junior08.htm