Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Prezentacje Szkolne 20082008-04-28

Ciepło i rodzinnie spędziliśmy sobotnie przedpołudnie 26 kwietnia w SP 107. To wszystko za sprawą dobrych skrzatów, które zawładnęły naszą szkołą.

Tegoroczne Prezentacje były podsumowaniem działań wokół projektu „ Nie wyrastaj nigdy z krasnoludków”. W trakcie realizacji projektu z krasnoludkami poznawaliśmy Wrocław, uczyliśmy się języka angielskiego, rozwijaliśmy talenty plastyczne, aktorskie, literackie, wokalne i taneczne.

Każdy, kto odwiedził naszą szkołę w czasie Prezentacji, mógł zapoznać się z efektami całorocznej pracy. Tradycyjnie już w dniu święta szkoły podsumowaliśmy organizowane w naszej szkole konkursy międzyszkolne - plastyczne: „ Bajkowa kartka z kalendarza”, „ Kartka wielkanocna” oraz konkursy szkolne „ Książka za makulaturę” i fotograficzny „Krasnal i ja”.

Gości zaprosiliśmy do nauki i zabawy, pokazaliśmy, że mały może dużo. Chętni wzięli udział w warsztatach minirzeźby w masie solnej prowadzonych przez panią od sztuki. W sali gimnastycznej w „ Mini playback show” debiutowały przyszłe gwiazdy estrady. Dziewczynki z klas czwartych pokazały się w żywiołowym tańcu krasnali. W holu, na drugim piętrze minicudeńka z papieru tworzyli uczniowie należący do kółka origami.

Na pierwszym piętrze uczniowie klas pierwszych stworzyli niezwykle barwne „Krasnalkowe ogrody”. Duży podziw wzbudziła wystawa przygotowana przez uczniów z kas trzecich, z drewnianych łyżek wyczarowali oni kukiełki. W gabinecie pani logopedy można było pobawić się w różne gry. Pani logopeda pokazywała, jak w przyjemny sposób ćwiczyć prawidłową wymowę. Maluchy razem z rodzicami chętnie rozwiązywały zagadki przygotowane przez panie od religii. W holu można było choć przez chwilę zostać krasnalem, wystarczyło zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej makiecie postaci skrzata.

Do zwiedzania drugiego piętra zapraszali uczniowie z kl. 4 - 6.Aktorzy z koła teatralnego przygotowali występ pt. „ Wiosna”. Chłopcy z kl. 5a bardzo skutecznie zachęcali wszystkich rodziców i dzieci do rozwiązywania zagadek polonistycznych, zaś dziewczynki z kl. 6c uczyły maluchy robić zakładki do książek. Każdy, kto przyniósł makulaturę podczas wiosennej zbiórki - mógł tego dnia odebrać drobny prezent.

Uczniowie z 6b oraz kl. 6a oprowadzali zwiedzających „ Szlakiem wrocławskich krasnali”. Pytanie: „ Co to może być?” padało za każdym razem, gdy ktoś próbował znaleźć rozwiązania zagadek logicznych przygotowanych przez panie anglistki. Internauci znaleźli swą szczęśliwą przystań w kawiarence internetowej.

Matematycy zachęcali do ćwiczenia wyobraźni przestrzennej. Najwięksi szkolni rozrabiacy w ciszy i skupieniu składali klocki i puzzle matematyczne, wznosili fikuśne budowle.

Wśród gości byli też absolwenci naszej szkoły. Wielu z nich nadal wspomaga nas w organizacji różnych imprez, w trakcie Prezentacji zeszłoroczne szóstoklasistki – Magda i Sara poprowadziły licytację origami.

Jak co roku słodkich specjałów można było spróbować w kawiarence urządzonej w stołówce szkolnej. Wielką pokusą okazały się losy rozprowadzane przez samorząd szkolny – przy odrobinie szczęścia za jedną złotówkę można było wygrać tort. Tym razem szczęściarą okazała się Julka z kl. 6a.

Galeria zdjęć - "Nie wyrastaj nigdy z krasnoludków"