Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

Najlepsi pożeracze książek2011-06-21

17 czerwca grupa uczniów - najlepszych czytelników w roku szkolnym 2010/2011 oraz finalistów konkursów organizowanych w ramach akcji CAŁY WROCŁAW CZYTA DZIECIOM udała się do ZOO na 8. finał tej akcji. Nasza szkoła była najlepszą placówką w miesiącu lutym w akcji "Razem dla Małp Człekokształtnych" - polegającej na zbieraniu puszek aluminiowych i z tej okazji otrzymaliśmy nagrody ufundowane przez WPO ALBA SA. Julia Turczyn indywidualnie została uhonorowana jako najlepszy zbieracz. Uczennice klas piątych: Natalia Romek, Nina Oszczanowska i Ania Decker odebrały upominki ufundowane za prace nagrodzone w konkursie REGULAMIN ZACHOWANIA SIĘ W ZOO - Natalia zdobyła Grand Prix, a Ania i Nina trzecie miejsce.


Czytaj więcej...Dzień Języka Angielskiego2011-06-21

W dniu 15.06.2011 w naszej szkole odbył się doroczny Szkolny Dzień Języka Angielskiego.W tym dniu uczniowie kl.1-6 wykonywali okolicznościowe plakaty promujące znajomśc języka angielskiego. Na 4 i 5 godzinie lekcyjnej, uczniowie kl.5-6 uczestniczyli w podsumowaniu konkursów języka angielskiego w II semestrze roku szkolnego 2010/2011.Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

Spotkanie uatrakcyjniły uczennice kl.4-6,laureatki 1 i 2 edycji Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej, które zaśpiewały nagrodzone piosenki w języku angielskim: Agata Pełka 6c, Weronika Krzyścin 5a, Magda Piechowicz 5b, Sandra Chytrowska 6b, Klaudia Dudkiewicz 5b.


Czytaj więcej...Wakacyjne przestrogi2011-06-20

Kabaret "Horrorek" oraz koło taneczne pożegnało nas na 2 wakacyjne miesiące. Zobaczyliśmy scenki rodzajowe, o tym jak bezpiecznie spędzać wakacje oraz dwa tańce rodem ze słonecznej Brazylii. Wszystko wprawiło nas w wakacyjny nastrój :)


Czytaj więcej...Dzień Rodziny w 2 c2011-06-20

17.06 po południu w kl. 2 c odbył się "Dzień Rodziny", podczas którego swoje talenty prezentowali Mali i Duzi. Nie zabrakło wierszyków dla mamy i taty , piosenek , pokazu karate i baletu oraz występu dzieci z "koła tanecznego". Mama Ali "wyczarowała" kwiaty z warzyw, mama Wiktorii poprowadziła aerobik, tato Julii grała na gitarze ,a tato Szymona - śpiewał i grał hity na keyboardzie. Ale największą atrakcją dla dzieci było strzelanie z łuku do tarczy wykonanej przez ojców.


Czytaj więcej...Bezpieczne wakacje2011-06-18

W czwartek w klasie 2b gościła pani policjantka. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy i jednocześnie przypomniała najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacyjnych zabaw i podróży. Rozmów na ten temat nigdy nie za wiele, zawsze pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!


Czytaj więcej..."Energetyzująca" nagroda2011-06-18

W mijającym roku szkolnym uczniowie z ośmiu klas młodszych przystąpili do realizacji ogólnopolskiego projektu ekologicznego "Oszczędzam energię - chronię klimat", którego koordynatorem jest fundacja GAP Polska w Warszawie. Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy energetycznej uczniów, promowanie odnawialnych źródeł energii oraz promocja poszanowania energii w gospodarstwie domowym ucznia.

Placówki oświatowe z Dolnego Śląska przystąpiły do realizacji tegoż projektu po raz pierwszy. Tym bardziej cieszy fakt, że za naszą pracę otrzymaliśmy nagrody na szczeblu wojewódzkim. W piątek 17 czerwca w Przedszkolu nr 27 "Skrzaty" odbyło się podsumowanie projektu i uroczyste wręczenie nagród. Otrzymaliśmy plansze edukacyjne, lupy, dyplomy oraz nagrodę główną - wyjazd we wrześniu na zajęcia ekologiczne do Parku Narodowego Gór Stołowych. Na wycieczkę pojadą uczniowie, którzy najbardziej zaangażowali się w działania na rzecz poszanowania energii.


Czytaj więcej...Finał spacerów krajoznawczych2011-06-17

W tegorocznej edycji Wrocławskich Spacerów Krajoznawczych nasza drużyna otrzymała wyróżnienie. Oprócz osób widocznych na zdjęciu czyli: Niny Oszczanowskiej, Ani Decker. Wojtka Zajączkowskiego i Patryka Chrobota, w skład drużyny wchodzili: Ida Zarębska, Agata Walulik i Ola Młynek. Gratulujemy!


Czytaj więcej...Finał Asów2011-06-17

16.06.11 r. odbył się WIELKI FINAŁ konkursu "Asy z drugiej klasy". O miano najlepszego ubiegało się 9 zwycięzców z 3 ostatnich edycji konkursu. Uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą, znajomością piosenek z repertuaru klasy 2 i umiejętnością porządkowania zdarzeń.

Tytuł "Asa roku" zdobył Adam Siciński z kl. 2 c. Gratulacje!!!

Do konkursu stanęli: Marcin Szczotka, Michał Kaźmierski, Maja Zarębska, Maria Karaś, Ala Kalinowska, Adam Siciński, Wojtek Wojtasik, Martyna Góźdź i Wiktoria Wincior. Za wielkie zaangażowanie każdy otrzymał nagrodę.


Czytaj więcej...Wakacje niebawem2011-06-16

Jedziemy na wakacje
do lasu, nad wodę.
Prosimy ciebie, słonko
o piękną pogodę.
Jedziemy na wakacje
nad morze, na plażę.
Kolorowe muszelki
przynieś, falo, w darze.

Zapraszam do wakacyjnej galerii prac, które powstały na kole komputerowym


Czytaj więcej...Brawo Asiu2011-06-16

Jest mi bardzo miło powiadomić, iż praca mojej uczennicy- Asi Juszczak z klas 2a otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym dla dzieci z klas 1-3 we Wrocławiu- "Wie to każdy mały zuch, najważniejszy w życiu ruch". Konkurs organizowany był przez SP nr 113 we Wrocławiu.

Magdalena Mielech


Czytaj więcej...Wycieczka klasy 6a2011-06-16

W poniedziałek 23 maja klasa 6a była na wycieczce w Ślężańskim Parku Krajobrazowym. Autokar przywiózł nas na Przełęcz Tąpadła. Stąd poszliśmy szlakiem na Radunię. Droga biegła stromo pod górę. Ale za to na szczycie były przepiękne widoki na całą okolicę. Inną trasą wróciliśmy na Przełęcz.Tam paliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski, opalaliśmy się i dobrze bawili. Pogoda nam dopisała i zadowoleni wróciliśmy do Wrocławia.


Czytaj więcej...Święto Rodziny2011-06-11

W piatek 10 czerwca dzieci z grupy 0a i 0b przyjmowały gości. Na przedpołudniowe spotkanie pod hasłem "Święto Rodziny" przybyli nasi rodzice i rodzeństwo.

Były występy, piosenki, recytacje i życzenia z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Dzieci wręczyły przygotowane własnoręcznie niespodzianki - laurki, korale z makaronu, zakładki i inne prezenty. Nie zabrakło pysznego ciasta i słodyczy. Wszyscy świetnie się bawili.

Bardzo lubimy takie święta :)


Czytaj więcej...Turniej siatkarski2011-06-11

Dziewczęta klas V-tych i VI-tych rozegrały turniej trójek siatkarskich o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 107.

Oto wyniki:

 • I miejsce: Julia Błocka, Gabrysia Fiedosik, Marlena Lepszy- klasa VIb,
 • II miejsce: Sandra Chytrowska, Karolina Fiedosik, Aneta Lewandowska- klasa VIb,
 • III miejsce: Klaudia Dudkiewicz, Magda Piechowicz, Ola Kucharek- Vb,- BRAWO!!!
 • IV miejsce: Klaudia Sobkowicz VIc, Ola Ciechanowska VIc, Jagoda Plewczyńska VIb,
 • V miejsce: Ola Ciesielska VIc, Dominika Cebulak VIc, Iza Pięcińska Vb.


Czytaj więcej...Dobry dotyk2011-06-10

Dla dzieci z naszej szkoły pani psycholog Nina Boniecka przeprowadziła warsztaty dotyczące złego i dobrego dotyku. Szczególnie przed wakacjami warto wiedzieć jak zachować się w trudnych sytuacjach i do kogo się zgłosić w razie potrzeby i kiedy powiedzieć: "nie".


Czytaj więcej...Niektórzy lubią poezję!2011-06-10

Nie tylko niektórzy lubią poezję, ale też potrafią ją pięknie zinterpretować! Nina Oszczanowska z klasy 5c oraz Weronika Krzywda z klasy 4c stworzyły zgrany zespół podczas kolejnych etapów Konkursu Recytatorskiego.

W eliminacjach dzielnicowych Nina zdobyła pierwsze miejsce w kategorii recytacja, Weronika pierwsze miejsce w kategorii poezja śpiewana.

Podczas etapu powiatowego jury dostrzegło ekspresyjne wykonanie wiersza "Śniadanie króla" - tym razem Ninie przyznano trzecie miejsce. Weronika piosenką o młynarzu, chłopcu i ośle zauroczyła nie tylko jury ale też widownię, otrzymała pierwsze miejsce i nagrodę publiczności. Obie dziewczynki zakwalifikowały się do ostatniego, regionalnego etapu.

Nina, która do tej pory również akompaniowała Weronice, tym razem obiecała, że będzie trzymać kciuki, sama zaś wyjechała z zespołem muzycznym na koncert do Moskwy. Podczas ostatniego występu Weronika jeszcze raz zachwyciła wszystkich swoimi wokalnymi i aktorskimi zdolnościami, zdobyła pierwsze miejsce.

Życzę dalszych sukcesów i potwierdzam, że w SP 107 uczą się najzdolniejsi recytatorzy w mieście!


Czytaj więcej...W Myśliborzu2011-06-09

W dniach 6-7 czerwca klasy 2 b i 2 c były na wycieczce w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra"H w Myśliborzu. Pierwszego dnia uczniowie brali udział w bardzo pasjonujących zajęciach: Jak powstają wulkany? Mali mieszkańcy wody-bezkręgowce; Papier czerpany. Odbyli spacer do ciekawostki przyrodniczej - bazaltowego czopu wulkanicznego sprzed 36 milionów lat o nazwie Małe Organy Myśliborskie. Na drugi dzień wyruszyli z przewodnikiem na zajęcia terenowe do Wąwozu Myśliborskiego, żeby zdobywać wiadomości na temat drzew, rozpoznawać je ,a także wykonywać bransoletki z darów natury. Wolny czas spędzali na zabawie i grze w piłkę. Do domu wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.


Czytaj więcej...Gdybym miał gitarę...2011-06-08

Gdybym miał gitarę, to bym na niej grał...; tą i inne piosenki śpiewaliśmy do brzmienia gitary, która to była głównym tematem dzisiejszej lekcji muzycznej. Na gitarze przepięknie grał 20 - letni student z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a pani Zwoźniak przekazała nam najważniejsze informacje dotyczące tego instrumentu.


Czytaj więcej...Quiz przyrodniczy2011-06-08

W ramach obchodów Dnia Bociana 2011 w klasach drugich odbył się quiz przyrodniczy pod hasłem "ocian i przyjaciele", w którym startowały dwuosobowe reprezentacje klas.

Zadaniem uczestników konkursu było uporządkowanie historyjki obrazkowej "Rok z życia bociana" oraz wypełnienie testu i krzyżówki. Pytania dotyczyły podstawowych informacji na temat życia bociana i innych ptaków polskich. Okazało się, że największą wiedzą o ptakach posiadają:

 • Iza Minowska i Sandra Zuba z kl. 2b - I miejsce
 • Piotr Okraszewski i Marysia Karaś z kl. 2b - II miejsce
 • Adaś Siciński i Michał Rudnicki z kl. 2c - III miejsce


Czytaj więcej...Nasi zdolni2011-06-04

Jest jedna forma wyrażania sympatii nauczycielowi: UCZENIE SIĘ! - Jan Kuczab

W drugim semestrze dwóch uczniów naszej szkoły osiągnęło bardzo wysokie lokaty w ważnych konkursach matematycznych i przyrodniczych.Dawid Ptak w Turnieju Młodych Matematyków został laureatem III stopnia oraz Natalia Romek otrzymała maksymalną liczbę punktów w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK - serdecznie gratulujemy - dumni nauczyciele.


Czytaj więcej...Ostatnie imprezy samorządu2011-06-04

1 czerwca na sali gimnastycznej i boisku szkolnym odbył się Turniej o Laur Piotra Włostowica, organizowany przez nauczycieli w-f oraz samorząd uczniowski w ramach Dnia Sportu połączonego z Dniem Patrona. Poniżej przedstawiam wyniki potyczek między poszczególnymi klasami:

ROZGRYWKI KLAS IV-TYCH:

RINGO:

 • I MIEJSCE IV B
 • II MIEJSCE IV C
 • III MIEJSCE IV A

KLASY V-TE

DWA OGNIE:

 • I M. VC
 • II M. VB
 • III M. VA


Czytaj więcej...

<<  [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >>

Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach