Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

"Energetyzująca" nagroda2011-06-18

W mijającym roku szkolnym uczniowie z ośmiu klas młodszych przystąpili do realizacji ogólnopolskiego projektu ekologicznego "Oszczędzam energię - chronię klimat", którego koordynatorem jest fundacja GAP Polska w Warszawie. Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy energetycznej uczniów, promowanie odnawialnych źródeł energii oraz promocja poszanowania energii w gospodarstwie domowym ucznia.

Placówki oświatowe z Dolnego Śląska przystąpiły do realizacji tegoż projektu po raz pierwszy. Tym bardziej cieszy fakt, że za naszą pracę otrzymaliśmy nagrody na szczeblu wojewódzkim. W piątek 17 czerwca w Przedszkolu nr 27 "Skrzaty" odbyło się podsumowanie projektu i uroczyste wręczenie nagród. Otrzymaliśmy plansze edukacyjne, lupy, dyplomy oraz nagrodę główną - wyjazd we wrześniu na zajęcia ekologiczne do Parku Narodowego Gór Stołowych. Na wycieczkę pojadą uczniowie, którzy najbardziej zaangażowali się w działania na rzecz poszanowania energii.

Pragniemy gorąco podziękować dzieciom, rodzicom i nauczycielom za pracę i pomoc w realizacji projektu. Wszystkim życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku. Przez dwa miesiące naładujmy swoje akumulatory pozytywną, ekologiczną energią słoneczną.

Agata Sernecka i Marta Osika