Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Wakacje!!!2010-06-26

W piątek o godzinie 9.00 zabrzmiał ostatni dzwonek. Do szkoły przybyli z rodzicami odświętnie ubrani uczniowie z klas 1-5, aby odebrać świadectwa.


Czytaj więcej...Dzień języka angielskiego2010-06-26

W dniu 22.06.10 odchodziliśmy w naszej szkole dzień języka angielskiego. Z tej okazji dzieci z koła artystycznego z językiem angielskim zaprosiły uczniów z klas 0-III na przedstawienie w języku angielskim pt. „ Cinderella”.

Dzień później to samo przedstawienie mogły zobaczyć dzieci z przedszkola a także rodzice naszych uczniów.


Czytaj więcej...Nasi najlepsi2010-06-26

W czwartek odbyła się uroczystość wręczenia nagród, medali i świadectw z czerwonym paskiem najlepszym uczniom z klas 4-5. Uroczystość uświetniały występy szkolnego teatrzyku „ Niebieskie Migdały” oraz piosenka „ La isla bonita” w wykonaniu uczennic z klas 4-5.


Czytaj więcej...Wolontariat2010-06-26

Chciałam podziękować wszystkim wspaniałym uczniom za fantastyczną pracę na rzecz szkolnego wolontariatu. Dzięki Wam dzieci z pierwszej klasy miały ciekawe i atrakcyjne zajęcia po lekcjach. Wierzę, że idea niesienia pomocy innym będzie Wam bliska przez całe życie.


Czytaj więcej...Szkolny Dzień Języka Angielskiego2010-06-26

W dniu 21 czerwca 2010 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego, w trakcie którego wręczone zostały nagrody i dyplomy uczestnikom tegorocznych konkursów z języka angielskiego.

Chętni uczniowie zaprezentowali klasom 4, 5 i 6 swoje umiejętności językowe przedstawiając scenki i śpiewając piosenki w języku angielskim. Uczennice klasy 4C wystąpiły w skeczu pt. „Oranges” opowiadającym o pierwszym dniu w pracy młodej sprzedawczyni pomarańczy.

Uczniowie klasy 6B pokazali nowe oblicze Czerwonego Kapturka, Trzech Świnek i innych postaci znanych wszystkim bajek w zwariowanej historyjce pt. ”A crazy story”.

Uczennice klasy 5C i 4B zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w piosenkach:

„In the jungle” i „La isla bonita”. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy bawili się wspólnie przy piosenkach.


Czytaj więcej...Wielka Sowa2010-06-24

Klasa 1a oraz klasa 3b wybrały się na wycieczkę do Rzeczki. Dzień był piękny i słoneczny, więc nic nie stało na przeszkodzie, aby ruszyć w trasę. W drodze dzieci podziwiały piękne widoki oraz otaczająca przyrodę. Był czas na zabawy oraz na podziwianie panoramy Gór Sowich. Do Wrocławia dzieci wróciły pełne wrażeń.


Czytaj więcej...Zwycięstwo klasy 1a2010-06-16

W świetnym stylu wygrała dziś klasa 1a zdobywając 1 miejsce w kolejnych zawodach sportowych organizowanych dla klas pierwszych. Drugie miejsce zajęła klasa 1b, a trzecie klasa 1c.


Czytaj więcej...Spacery krajoznawcze2010-06-15

W piątek 11 czerwca byliśmy na podsumowaniu konkursu Wrocławskie Spacery Krajoznawcze. Nasza drużyna w składzie: Michał Turniak 6c, Agata Walulik 4b, Ola Młynek 4b, Paweł Stec 6b, Mikołaj Koźmiński 5a, Konrad Przybylla 5a zajęła 5 miejsce. Uczestnicy otrzymali bardzo ładne dyplomy i drobne upominki. Wcześniej obejrzeliśmy występy kabaretu i grup tanecznych z MDK Śródmieście.


Czytaj więcej...W Pszczewie2010-06-15

W dniach od 7.06 do 11.06 uczniowie klasy 6c razem z dwoma klasami szóstymi szkoły prywatnej Primus byli na wycieczce rekreacyjnej w Pszczewie nad jeziorem Szarcz, razem 42 uczniów i 5 opiekunów.

Organizatorem wycieczki było biuro turystyki aktywnej JOYTUR specjalizujące się w organizacji wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci i młodzieży. Uczniowie byli zakwaterowani w ośrodku Karina w bardzo dobrych warunkach. W trakcie pobytu dzieci miały okazję przejechać się konno, pływać na kajakach, na żaglówce, grać w tenisa ziemnego,jeździć na rowerze, grać w piłkę nożną i siatkową, grać w kwadranta,kąpać się w jeziorze.


Czytaj więcej...Program "Witaminki"2010-06-14

W dniach od 10.05.2010 do 11.06.2010 realizowany był program „Witaminki”- propagujący zdrowe odżywianie.

Program ten zainspirowany został między innymi europejskim programem „Owoce w szkole”, którego administratorem jest Agencja Rynku Rolnego. Miał on na celu przeciwdziałanie spadkowi konsumpcji owoców i warzyw w Polsce oraz przeciwdziałanie wzrostowi zachorowań na choroby cywilizacyjne spowodowane nieodpowiednią dietą.

Program skierowany był do uczniów z klas 0-III.


Czytaj więcej...Konkursy anglojęzyczne2010-06-14

W ostatnim okresie w naszej szkole odbyło się kilka konkursów z języka angielskiego dla kl.4-6.

22 uczniów wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Oxford Plus.Laureatami zostało 6 uczniów:W.Krzyścin 4a (maksymalna ilość 100 pkt), A.Decker 4c,P.Chrobot 4c, W.Kraska 5a, J.Plewczyńska 5b, K.Pukocz 5b,

W szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych (2 etapy) wzięło udział 20 uczniów.Pierwsze miejsca zajęli: 1.M.Turniak 6c, 2.L.Konopka 5a, 3.A.Płaszewska 6c i Z.Oszust 6b.

W szkolnym konkursie ortograficznym (2 etapy: dyktando oraz literowanie- spelling) wzięło udział 15 uczniów kl.4-6.


Czytaj więcej...Bezpiecznie na rowerze2010-06-11

W Szkole Podstawowej nr 50 przy ul. Obornickiej 28 we Wrocławiu odbyła się II Edycja Miejskiego Turnieju Szkół Podstawowych pt. „BEZPIECZNIE I PEWNIE Z ROWEREM I NA ROWERZE”.


Czytaj więcej...Lekcja o puzonie2010-06-11

Podczas ostatniej w tym roku lekcji muzycznej dzieci poznały instrument dęty blaszany: puzon. Można było zagrać na tym instrumencie, choc nie było to łatwe; można było zaśpiewać wesołe piosenki do akompaniamentu.


Czytaj więcej...Nasz myszoskoczek2010-06-10

Przez cały rok uczniowie klasy 5a i uczestnicy kółka przyrodniczego opiekowali się myszoskoczkiem. Zwierzątko jest ulubieńcem wszystkich uczniów klas 4-6. Często do niego przychodzą, obserwują jego zachowanie, karmią, sprzątają klatkę. Wiedzą, że nie wolno przy nim krzyczeć ani wykonywać zbyt gwałtownych ruchów. Można powiedzieć, że myszoskoczek łagodzi obyczaje naszych uczniów.


Czytaj więcej...Dzień Patrona2010-06-10

Z okazji Dnia Patrona dnia 7 czerwca rozegrany został turniej klasowy, w którym każda klasa musiała sprostać następującym zadaniom:

I. Test wiedzy. Podczas 3 godziny lekcyjnej miał miejsce test z wiedzy o Patronie , który zawierał 6 zamkniętych pytań. Test pisali wszyscy uczniowie.


Czytaj więcej...Ołbin dawniej i dziś2010-06-10

2 czerwca 2010r. uczniowie klasy 4b reprezentowali naszą szkołę w konkursie historycznym „Ołbin dawniej i dziś”, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną na ul. Żeromskiego. Rywalizowaliśmy z uczniami klas 5 SP nr 78. Nasza reprezentacja składała się z 5 dziewcząt: Klaudii Cendrowicz, Oli Kucharek, Magdy Piechowicz, Natalii Romek i Agaty Walulik. Uczennicom kibicowały koleżanki i koledzy z klasy. Nasze dziewczyny odniosły duży sukces zdecydowanie pokonując starszych kolegów z sąsiedniej szkoły.

Gratulujemy!


Czytaj więcej...Wędrówki po świecie2010-06-08

Klasy I odbyły w ciągu 3 ostatnich dni wędrówki w różne zakątki naszego świata ( Japonia, Ameryka Północna, Grenlandia, Australia). Pomogły im w tym ciekawe prezentacje multimedialne


Czytaj więcej...IX Sejmik Samorządów Uczniowskich2010-06-08

Dnia 2 czerwca w SP nr 58 miał miejsce IX Wrocławski Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych. Miał on formę turnieju szkół, a główny temat przewodni to: jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wycieczek rowerowych.


Czytaj więcej...Dzień Indianina2010-06-01

Nietypowy Dzień Dziecka miał miejsce w klasie 1a. Od rana dzieci słuchały muzyki indiańskiej, wykonywały pióropusze oraz tworzyły osiedle indiańskie. Dowiedziały się także wielu ciekawostek z życia Indian.


Czytaj więcej...Makulatura2010-06-01

25 maja zbieraliśmy ostatni raz w tym roku makulaturę. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom akcji. Udało się zebrać ponad tonę. Zapraszam do biblioteki po nowe książki i jednocześnie przypominam że zbiór nakrętek w tym roku szkolnym już się zakończył. Akcja ruszy od nowa we wrześniu.


Czytaj więcej...

<<  [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  >>

Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach