Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Szkolny Dzień Języka Angielskiego2010-06-26

W dniu 21 czerwca 2010 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego, w trakcie którego wręczone zostały nagrody i dyplomy uczestnikom tegorocznych konkursów z języka angielskiego.

Chętni uczniowie zaprezentowali klasom 4, 5 i 6 swoje umiejętności językowe przedstawiając scenki i śpiewając piosenki w języku angielskim. Uczennice klasy 4C wystąpiły w skeczu pt. „Oranges” opowiadającym o pierwszym dniu w pracy młodej sprzedawczyni pomarańczy.

Uczniowie klasy 6B pokazali nowe oblicze Czerwonego Kapturka, Trzech Świnek i innych postaci znanych wszystkim bajek w zwariowanej historyjce pt. ”A crazy story”.

Uczennice klasy 5C i 4B zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w piosenkach:

„In the jungle” i „La isla bonita”. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy bawili się wspólnie przy piosenkach.

W Dniu Języka Angielskiego uczniowie naszej szkoły wykonywali plakaty ilustrujące przysłowia angielskie. Ponadto, uczniowie klas 5 sprawdzali swoją wiedzę w quizie o Wielkiej Brytanii, a uczniowie klas 6 o Australii.

Język angielski był także obecny na innych lekcjach. Nauczyciele zapoznali uczniów ze słownictwem związanym z danym przedmiotem. Dzień Języka Angielskiego został przygotowany przez zespół nauczycieli języka angielskiego: Dorotę Gieruń, Agnieszkę Kołodziejczyk i Emilię Dołbniak.