W Kudowie Zdrój2011-10-06

29 września grupa uczniów z klas trzecich pojechała na wycieczkę do Kudowy Zdrój. Od rana była piękna pogoda i wszystkim dopisywał świetny humor. Naszym głównym celem była wizyta w Parku Narodowym Gór Stołowych oraz zwiedzanie Muzeum Żaby, ognisko i spacer po pięknym Parku Zdrojowym.

W siedzibie dyrekcji parku spotkaliśmy się z przewodnikiem - Panem Tadeuszem, który opowiedział o osobliwościach Gór Stołowych i wyświetlił ciekawą prezentację na temat zwierząt i roślin. Po prelekcji udaliśmy się w teren.


RozwińDbam o swoje serce2011-10-03

Ostatni tydzień września upłynął w szkole pod hasłem "Dbam o moje serce". Była to kampania dla klas 0-3. Jak co roku o tej porze przypominaliśmy dzieciom jak ważne jest dla człowieka serce i jak należy o nie dbać. W klasach 0-3 dzieci brały udział w zajęciach, na których dowiadywały się jak dobrze wpływa na ich serce odpowiednia dieta oraz systematyczna aktywność fizyczna. Poznawały też jak szkodzi sercu palenie papierosów, stosowanie używek, zła dieta i brak ruchu. Często zajęcia były wzbogacone własnoręcznie zrobionymi kanapkami, sałatkami i surówkami. Klasy 0-3 miały również wykonać prace plastyczne "Dbam o moje serce", a klasy 2-3 plakaty na ten temat. Dzieci układały także rymowanki o dbaniu o serce. Odbyły się również zajęcia sportowe na powietrzu w ciągach klas. Prace dzieci zostały wywieszone w holu oraz na drzwiach klasowych.


RozwińDzień Śmiesznej Fryzury2011-10-03

Samorząd uczniowski, w ramach Dnia Chłopca zaproponował zorganizowanie w tym roku, Dnia Śmiesznych Okularów, zasady organizacji tego dnia były podobne do analogicznych "szczególnych dni" organizowanych przez samorząd w poprzednich latach (każda klasa wybiera jednego ucznia z najśmieszniejszą fryzurą, który podczas długiej przerwy jest nagradzany przez Rzecznika Praw Ucznia).


RozwińBiegi na orientację2011-10-03

W ubiegłą sobotę (1 października 2011) uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły brali udział jak co roku w Matematycznych Marszach na Orientację, które w tym roku odbywały się na terenie Lasu Bukowego w Trzebnicy. Konkurs rozgrywany był w pięciu kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, szkoły wyższe oraz nauczyciele i rodzice z dziećmi. W biegu uczestniczyły trzyosobowe patrole. W zawodach brało udział ok. 1000 zawodników - była to rekordowa pod względem wielkości, popularna impreza w Polsce.


RozwińSpotkanie z panem Li2011-10-03

Z okazji Dnia Języków Obcych klasa 4a zaprosiła niezwykłego gościa - urodzonego w Pekinie pana Chencheng Li. Mieszkajacy od kilkunastu lat w Polsce pan Li pokazał nam, w jaki sposób powstało chińskie pismo, opowiedział o najciekawszych zabytkach Chin oraz o trudnościach, jakie musiał pokonać ucząc się języka polskiego. Pan Li nauczył nas wymowy kilku prostych słów, takich jak: dom, drzewo, słońce, dzień dobry, przepraszam. Próbowaliśmy też liczyć do dziesięciu i zapisywać cyfry. Najbardziej podobało nam się jednak, gdy pan Li czytał bajkę dla dzieci. Język chiński jest naprawdę niezwykły!


RozwińO makulaturze2011-09-30

22 września odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym zbiórka makulatury. Bardzo dziękuję uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły, którzy wzięli w niej udział. Przypominam - pieniądze zostaną przeznaczone na zakup książek do biblioteki szkolnej i dlatego jeszcze przez kilka dni czekam na propozycje uczniów jakie tytuły zakupić. Zebraliśmy 2109 kg, za które uzyskaliśmy 634 zł.


RozwińLekcja o witrażach2011-09-28

Zaledwie 20 minut spacerem od naszej szkoły jest piękne miejsce - Muzeum Architektury. Jeśli ktoś jeszcze tam nie był, to bardzo zachęcamy!


RozwińŚmiecioludki2011-09-28

W ramach akcji "Sprzątanie Świata 2011" dzieci z klas pierwszych wraz z rodzicami przygotowały wystawę prac przestrzennych "Śmiecioludki". Wystawę można było oglądać przez dwa tygodnie na korytarzu I piętra. Wszyscy oglądający byli zachwyceni!


RozwińWyniki szkolnych wyborów2011-09-28

W dniu 27 września 2011 roku w naszej szkole wybieraliśmy Samorząd Szkolny oraz Rzecznika Praw Ucznia. Do wyborów startowali uczniowie z klas od 4-6, każda klasa wybierała swojego kandydata na przewodniczącego szkoły i przygotowywała kampanię wyborczą, w czasie której rywalizowano na pomysłowo przygotowane ulotki i plakaty. Komitety wyborcze w tym roku nie tylko oplakatowały całą szkołę, na korytarzach szkolnych pojawiły się osoby z przypiętymi plakietkami promującymi wybranych kandydatów, uczniowie naszej szkoły byli częstowani cukierkami, obdarowywani planami lekcji oraz chorągiewkami... Reasumując tegoroczna kampania wyborcza była kolorowa i twórcza, zaangażowały się całe klasy ku wielkiej uciesze wychowawców! Gratuluję pomysłów!!!!

Poniżej przedstawiam wyniki tegorocznych wyborów:

  • Klaudia Dudkiewicz - PRZEWODNICZĄCA SZKOŁY
  • Nina Oszczanowska - ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ
  • Katarzyna Flamma - II ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ


RozwińDbam o moje serce2011-09-28

W tym tygodniu ramach akcji "Dbam o moje serce" w klasie 1a i 1c odbyły się zajęcia na temat zdrowia. Dzieci rozmawiały o prawidłowym odżywianiu i aktywności ruchowej. Na zajęciach plastycznych przygotowały kosze pełne warzyw i owoców z plasteliny oraz piękny plakat z pomysłami aktywnego spędzania wolnego czasu "Kocham swoje serce". Najwięcej emocji sprawiło wszystkim przygotowanie zdrowej warzywnej sałatki. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mieli okazję samodzielnego zrobienia posiłku!


RozwińDzień francuski2011-09-28

W środę 28 września dzieci z klasy 1a i 1c przyszły do szkoły ubrane w kolorach flagi francuskiej: niebieskim, białym i czerwonym. W ramach Międzynarodowego Dnia Języków obchodziły Dzień Języka Francuskiego. W stołówce szkolnej obyło się spotkanie z tatą Antosia - Panem Dariuszem Buraczewskim. Nasz gość wyświetlił zdjęcia i przedstawił wiele ciekawostek na temat zabytków, zwyczajów oraz kuchni Francji.


RozwińWakacyjne kartki2011-09-16

Zapraszam do galerii prac dzieci uczęszczających na koło komputerowe dla klas3. Dziś dzieci przygotowały w programie graficznym Paint kartki ze wspomnieniami z wakacji. Oto one:


Rozwiń

<<  1  [2]  3  >>

Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach