Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

Czytasz? Czytam!2011-03-23

W tym roku Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy z książką w ręce. Każda klasa zaprosiła gościa, który prezentował swoją ulubioną książkę, czytał wybrany fragment, a później odpowiadał na niezliczone pytania dzieci. Naszymi gośćmi w tym roku, obok rodziców i dziadków, byli sportowcy, wojskowi, strażnicy miejscy, pielęgniarka, historyk sztuki, kierowniczka biblioteki i szef biura turystycznego. Serdecznie dziękujemy gościom, którzy opowiedzieli o swoich pasjach czytelniczych, pracy i zainteresowaniach. Impreza była jedną z wielu organizowanych w ramach akcji: "Cały Wrocław czyta dzieciom"

Kto co czytał?

Pani Mirosława Gorczyńska - kierownik filii nr 34 Miejskiej Biblioteki Publicznej książkę - "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek" Pawła Beręsewicza, pan dr Zbigniew Najsarek - organizator wypoczynku aktywnego dla dzieci i młodzieży, pracownik Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, książkę napisaną przez uczennicę klasy 4b Olę Wachnik, strażnicy miejscy pani Krystyna Chmura oraz pan Paweł Grąbczewski książkę "Pan Papper i jego pingwiny" Richarda i Florence Atwater oraz "Koszmarnego Karolka" Francesci Simon, żołnierze i jednocześnie wielokrotni mistrzowie i wicemistrzowie Polski w biegach na orientację z Wojskowego Zespołu Sportowego Wojciech Dwojak i Wojciech Kowalski "Złodzieja pioruna" Ricka Riordana i "Życie Pi" Yanna Martela, dr Piotr Oszczanowski adiunkt w Zakładzie Historii Sztuki Renesansu i Reformacji Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego "Legendy, podania i opowieści historyczne z Głogówka i okolic", pan Piotr Jawny - piłkarz min. klubu Śląsk Wrocław książkę "Folwark zwierzęcy" George Orwella, pielęgniarka pani Dagmara Józefowska "Antka" Bolesława Prusa, pani Magdalena Zarębska pisarka czytała swoją nową powieść dla dzieci (jeszcze nie wydaną) "Kaktus na parapecie". Pani Barbara Suchy i Janina Mikłuszka babcie naszych uczniów "Pierwszy spacer " Marii Łastowieckiej oraz "Baśnie" braci Grimm, dr Małgorzata Bieszczanin pracownik Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu "Księgę dżungli" Rudyarda Kiplinga.

Więcej zdjęć - galeria "Czytasz? Czytam!"