Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Działalność charytatywna Samorządu2010-01-03

"Kimkolwiek jesteś, bądź dobry" Abraham Lincoln

W grudniu jak co roku, samorząd uczniowski podsumowuje efekty akcji "Góra Grosza",której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. W ramach tegorocznej akcji uczniowie wraz z nauczycielami uzbierali 135,09 zł! W imieniu organizatorów akcji oraz podopiecznych domów dziecka, dziękuję wszystkim którzy wrzucali swoje grosiki do słoików porozstawianych w salach szkolnych.

Drugą akcją charytatywną w którą zaangażowali się uczniowie naszej szkoły to kiermasz świąteczny modeli origami. Uczennice z klas 5b i 4b podczas zebrań z rodzicami oraz przerw szkolnych prowadziły sprzedaż bombek i gwiazd wykonanych przez uczniów koła origami. Pieniądze z kiermaszu przesłane zostały na konto organizacji UNICEF. W tym roku kwotą 121 zł wsparliśmy program walki z niedożywieniem małych dzieci na Sri Lance, wysłane pieniądze wystarczą na 40 porcji wysokokalorycznej odżywki Plumpy’nut leczącej niedożywienie u dzieci ( 21 porcji to pełna terapia dla 1 dziecka!!).

Dziękuję za hojność w imieniu obdarowanych! – Rzecznik Praw Ucznia