Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Uroczyste pasowanie2009-10-24

Pierwsze dni w szkole są dla każdego dziecka wielkim przeżyciem. Dotyczy to w szczególności tych uczniów, którzy po raz pierwszy przekraczają próg szkoły. Dla nich to, początkowe tygodnie nauki przynoszą wiele nowych doświadczeń i niespodzianek. Jednak zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem w tej fazie szkolnej nauki pierwszoklasistów jest ich pasowanie na ucznia. Do tej uroczystości najmłodsi przygotowywali się już od pierwszych dni nauki szkolnej. Zapoznali się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznawali zasady zachowania się panujące w szkole, poznawali szkolne życie. Uczyli się bardzo pilnie, wiedzieli bowiem, że aby zostać przyjętymi do grona braci uczniowskiej, będą musieli udowodnić, że są tego godni.

Ubrani na galowo pierwszoklasiści i ich rodzice, a także zaproszeni goście, nauczyciele naszej szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w tym tak ważnym dla nowych uczniów wydarzeniu. Pani dyrektor Małgorzata Mazur powitała wszystkich bardzo serdecznie. Następnie prowadzący oddał głos bohaterom dnia ? pierwszoklasistom.

Kolorowy, roześmiany tłum siedmiolatków godnie wystąpił przed licznie zgromadzoną, życzliwą publicznością. Zaprezentował zgromadzonym gościom wesoły program artystyczny, przygotowany pod czujnym okiem pań wychowawczyń. By zasłużyć na miano ucznia, dzieci popisywały się umiejętnościami piosenkarskimi, tanecznymi oraz ogólną wiedzą o życiu i przyrodzie. Trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy uczniowie poradzili sobie świetnie. Wszyscy przyglądali się z dużym zainteresowaniem zmaganiom pierwszoklasistów i nie szczędzili braw po ich występach.

Jednak największym przeżyciem dla dzieci i ich rodziców był sam moment pasowania na ucznia, gdy pani dyrektor Małgorzata Mazur dotykając ramienia ucznia symbolicznym ołówkiem, przyjmowała adeptów w poczet uczniów słowami ?Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 107 we Wrocławiu?. Od tamtej chwili już nie byli dziećmi - maluchami, ale prawdziwymi uczniami klasy pierwszej.

Po przemówieniach, gratulacjach bohaterowie uroczystości nastąpiła wspólna zabawa, która prowadziła niezawodna pani Alina Woźniak.

Atmosfera w tym dniu była radosna i uroczysta. Było sporo radości, uśmiechu, wzruszeń i wiary w to, że rozsłonecznione maluchy wcielone do Braci Uczniowskiej, będą godnie reprezentować swoją szkołę. Dzień ten na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych.

Więcej zdjęć: Pasowanie na ucznia 1 klasy