Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Spotkanie z pisarką2010-02-24

Dziś odwiedziła naszą szkołę młoda pisarka - absolwentka SP 107. Pani Anna Paszkiewicz wraz z bibliotekarką -panią Beatą-najpierw zwiedziła „stare kąty”. Potem odwiedziła małych czytelników z kl. 1c i odbyła z nimi ciekawe spotkanie.

Pani Ania opowiedziała dzieciom jaką drogę przebywa książka zanim trafi do księgarni, zaprezentowała dwie swoje książeczki, a następnie przeczytała fragment przygód Kuby- bohatera opowiadania pt. „Po drugiej stronie tęczy”. Odbył się też „słodki” konkurs ze znajomości różnych baśni i bajek. Dzieci odgadywały ich tytuły już po usłyszeniu pierwszych słów odczytanych przez szanownego gościa.

Nie obyło się również bez krótkiego wywiadu. Dowiedzieliśmy się, że pani Ania ma dwie córeczki i dla nich pisze swoje bajki. Przygotowuje się też do wydania kolejnej książki dla dzieci oraz noweli dla dorosłych.

Justynka z kl. 1 c przyznała się , że też pisze książeczkę. Pani Paszkiewicz zaprosiła ją i wszystkich młodych „pisarzy” do portalu „Zabawna kraina”, na którym można zamieszczać swoje prace literackie i plastyczne.

Nie zabrakło też chętnych do zakupienia książeczek z rąk pisarki. Po wpisy z autografem ustawiła się długa kolejka. Na zakończenie dzieci wykonały ilustracje do książki. W podziękowaniu za spotkanie pierwszaki wręczyły p. Ani kwiaty.

Wych. kl. 1c M. Osika


Zobacz inne...
Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach