Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Zwierzaki czekają na pomoc!2010-01-16

We wtorek 12 stycznia klasa 2b była na spacerze w pobliskim Parku St. Tołpy. Trwa śnieżna zima i wszystkie zwierzęta mają problemy ze zdobyciem pokarmu. Drugoklasiści z workami okruszków udali się w odwiedziny do mieszkańców parku, a głównym celem wyprawy było dokarmianie zgłodniałych ptaków. Przy zamarzniętym stawie czekały na dzieci kaczki krzyżówki, łabędzie, gołębie i mewy śmieszki.

Wśród olbrzymiego skrzydlatego stada Irmina wypatrzyła bardzo dziwnego ptaka – miał tylko jedną nogę i nie miał głowy! Nikt nie wiedział, cóż to za dziwny okaz. Dopiero po kilku minutach spod skrzydeł wyjrzał mały łepek zziębniętej ... czapli siwej! Ciekawe, co ona tutaj robi, gdy koleżanki dawno poleciały do ciepłych krajów?

Nie tylko zwierzęta w parku czekają na naszą pomoc. W szkole trwa zbiórka karmy i kocyków dla bezdomnych zwierząt ze schroniska. Zbieramy też zabawki na loterię fantową, która odbędzie się pod koniec stycznia. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży losów zostanie zakupiona sucha karma dla piesków. Na dary czekamy w salach nr 9, 25 i w bibliotece szkolnej.