Archiwum aktualności - 2008 / 2009 | Zobacz inne lata

Dzień Bociana - podsumowanie2009-06-03

Od kilku lat pod koniec maja obchodzimy w naszej szkole „Dzień Bociana”. To miłe święto zostało ogłoszone przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „proNatura” w Wrocławiu. W tym roku w klasach młodszych został zrealizowany projekt edukacyjny, który miał na celu zapoznanie z życiem i sposobami ochrony bociana białego oraz kształtowanie postawy szacunku i odpowiedzialności za stan otaczającej przyrody. W klasach odbyły się pogadanki na temat zwyczajów, wędrówek, opieki nad młodymi oraz zagrożeń bociana. Uczniowie klas 0-2 przygotowywali prace na konkursy plastyczne, natomiast klasy trzecie pisały teksty na temat: „Kilka słów o bocianie”. Wystawy pokonkursowe można oglądać na korytarzach pierwszego i drugiego piętra.

W klasach pierwszych odbyły się zawody sportowe pod hasłem „na bocianiej łące”. Reprezentacje klas musiały wykazać się dużym sprytem, szybkością i sprytem, jak boćki podczas długich wędrówek po świecie lub w czasie wychowywania potomstwa.

W piątek 29 maja odbyło się popołudniowe spotkanie z udziałem dzieci ze świetlicy. Podczas spotkania uczniowie wykazali się dużą znajomością problematyki związanej z boćkami. W grupach przygotowywali metaplany i piękne portrety naszych ptaków.

Na zakończenie każdy uczestnik zaznaczył minką swoje samopoczucie po spotkaniu.

Wszystkim dzieciom „bociania” tematyka bardzo się podobała. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach i konkursach dotyczących świata przyrody.