Archiwum aktualności - 2008 / 2009 | Zobacz inne lata

Lekcja o drapieżnikach 2009-05-28

Dnia 22 maja 2009 r. pojechaliśmy do Ogrodu Zoologicznego na 1,5 godzinną lekcję pt. “Drapieżniki”. Jest ona elementem kampanii na Rzecz Ochrony drapieżników Europy 2008/2009 “Żyjmy w zgodzie”. Jej celem jest m.in.:

• uświadomienie ludziom różnorodności gatunków zwierząt żyjących w Polsce i w Europie;
  • wyczulenie na potrzeby dużych zwierząt drapieżnych;
  • przekonanie o konieczności ochrony gatunkowej zwierząt we własnym kraju.

Spotkanie z panią przewodnik rozpoczęło się w sali edukacyjnej od prezentacji multimedialnej, podczas której przybliżyła nam sylwetki 5 polskich drapieżników, którym grozi wyginięcie: wilka szarego, niedźwiedzia brunatnego, rysia, żbika, norki europejskiej, wydry europejskiej.

Wspólnie odpowiedzieliśmy na pytanie : Czego boją się drapieżniki?” Następnie wypełniliśmy karty pracy (tekst z lukami). Na zakończenie zajęć udaliśmy się na spacer po ZOO w poszukiwaniu 3 reprezentantów polskich drapieżników: rysia, niedźwiedzia i wilka. Nie zabrakło nam też czasu na spotkanie z innymi mieszkańcami ZOO oraz zakup oryginalnych pamiątek.To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Otrzymaliśmy w prezencie pamiątkowe maski “niedźwiadki”, plakaty i ulotki reklamujące kampanię. Chcemy zainteresować nią innych uczniów naszej szkoły.