Archiwum aktualności - 2008 / 2009 | Zobacz inne lata

Wycieczka do Zoo2009-04-21

W roku 2009 w Ogrodzie Zoologicznym realizowana jest kampania poświęcona ochronie zwierząt drapieżnych żyjących na terenie naszego kontynentu „Żyjmy w zgodzie”. Spośród wielu gatunków drapieżników wybrano 12 najbardziej zagrożonych – tzw. „Parszywą dwunastkę”. Od wieków ludzie z różnych przyczyn tępią drapieżniki i w chwili obecnej grozi im wyginięcie. Stąd konieczność ich szczególnej ochrony. W poniedziałek 20 kwietnia dzieci z klasy 1b zwiedzały wrocławskie ZOO i uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Zwierzęta drapieżne Europy”. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą drapieżników żyjących w Polsce (wydra europejska, niedźwiedź brunatny, wilk, ryś, żbik, norka europejska), a następnie wypełniali karty pracy.

Po tej części teoretycznej dzieci z panią przewodnik udały się na zwiedzanie ZOO. Z bliska mogły obejrzeć wilki, niedźwiedzie i rysie.

Oprócz zwierząt z listy „Parszywej dwunastki” dzieci zobaczyły wiele innych gatunków ssaków, ptaków, gadów i płazów z różnych stron świata. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie z oswojonymi kózkami. Pogoda dopisała i ten wypad można zaliczyć do wyjątkowo interesujących i udanych. Więcej informacji na temat kampanii na rzecz ochrony drapieżników Europy można znaleźć na stronie www.zoo.wroclaw.pl

Więcej zdjęć w galerii: "W Zoo"