Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Promocja dobrych książek2007-12-03

Podczas XVI WROCŁAWSKICH PROMOCJI DOBRYCH KSIĄŻEK odbyło się uroczyste otwarcie piątej edycji akcji. W programie organizatorzy akcji zaplanowali: prezentację utworów literackich wrocławskich uczniów w wykonaniu znanych wrocławian oraz wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego DOBRA KSIĄŻKA.

Uczennica naszej szkoły Basia Rerak z klasy 4c zdobyła 1 miejsce w konkursie plastycznym DOBRA KSIĄŻKA w kategorii szkół podstawowych. Nagrodę odebrała w sobotę 1 grudnia. Natomiast na piątek na uroczystą inaugurację akcji do Galerii BWA zostali zaproszeni wraz z liderem akcji panią Beatą Wiśniewską - Kasia Wituszyńska z klasy 4b oraz Jakub Pukocz z klasy 3b ( ich utwory reprezentowały naszą szkołę). Było bardzo uroczyście. Spotkaliśmy pana Artura Falkiewicza- rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz panią Iwonę Stankiewicz – aktorkę Teatru Capitol. Są oni przyjaciółmi akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom”, ale nas również pamiętają, ponieważ brali udział podczas I edycji akcji „Czytasz? Czytam!” w naszej szkole. Od pani Iwony mamy zapewnienie, że za rok nas również odwiedzi.

Wszyscy zaproszeni goście m.in. pani Lilla Jaroń –Dyrektor Wydziału Edukacji i pani Monika Słowik – Dyrektor Torów Wyścigów Konnych na Partynicach czytali fragmenty utworów literackich wrocławskich uczniów. Niestety z powodu braku czasu usłyszeliśmy tylko kilka wierszy, ale wszystkie zostały wydane w specjalnej broszurce (jest dostępna w naszej bibliotece).

A w trakcie uroczystości spotkała nas miła niespodzianka. Pani Lilla Jaroń i pani Anna Morawiecka- Zastępca Dyrektora OKiS wręczyły nam nagrodę - statuetkę przestawiającą sowę jako nagrodę dla szkoły, która pierwsza !!! w ramach akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom” założyła blog literacki. Wielkie brawa dla pani Magdaleny Mielech za założenie bloga i prowadzenie go.

Druga część uroczystości miała miejsce w Hotelu Jan Paweł II na Ostrowiu Tumskim. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani prezentami od Mikołaja. Ugoszczono nas smacznym obiadem. Wymieniliśmy się doświadczeniami, zrobiliśmy wspólne zdjęcie i niestety czas było się pożegnać. Wróciliśmy pełni wrażeń i spieszymy się nimi z Wami podzielić.

Beatą Wiśniewska, Kasia Wituszyńska z klasy 4b oraz Jakub Pukocz z klasy 3b