Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Śladami dawnego Wrocławia2008-06-12

Pani kierownik Filii nr 29 MBP we Wrocławiu zaprosiła grupę uczniów naszej szkoły – klasę 5a na wycieczkę, którą po Ołbinie poprowadził przewodnik turystyczny pan Marcin Załucki.

Było bardzo ciekawie. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów. Wiemy już, dlaczego okna w kościele św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim są osadzone tak nisko, dlaczego Piekarnia MAMUT ma tak nietypową nazwę, ilu mieszkańców liczy obecnie Wrocław, gdzie znajduje schron przeciwlotniczy z II wojny światowej, w którym miejscu Wrocławia możemy znaleźć pozostałości Opactwa Ołbińskiego. Oprócz rzeczowych informacji usłyszeliśmy sporo ciekawostek i anegdot związanych z oglądanymi miejscami. W czasie zwiedzania towarzyszyły nam panie z zaprzyjaźnionej biblioteki. Po spacerze zostaliśmy zaproszeni do Filii nr 29 MBP, gdzie ugoszczona nas słodkimi bułkami i sokiem. A potem były zajęcia plastyczne. W grupach- uczniowie wraz z p. Grażyna Warchoł oraz p. Beatą Wiśniewska malowali i rysowali obiekty , o których opowiadał pan przewodnik. Powstały przepiękne prace, które można podziwiać w bibliotece przy ul. Reja. Niestety pani bibliotekarka z panią od j. polskiego tak się „wciągnęły” w rysowanie, że zapomniały uwiecznić na fotografiach artystyczny szał tworzenia oraz powstałe dzieła i dlatego w galerii zdjęć możecie podziwiać tylko te ze spaceru . Ale poza tym było super.

Jeszcze raz dziękujemy pani kierowniczce i pracownikom Filii nr 29 MBP.

Więcej zdjęć w galerii fotografii