Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Piosenka Turystyczna2008-03-31

"Bo zima, bo zima każdemu obrzydła,
Niech słońce jej da prztyczka w nos,
Niech wiosnę, niech wiosnę przyniosą na skrzydłach:
Bociek, jaskółka, szpak i kos."

Zrobiliśmy wszystko, by przyszła do nas wiosna. W piątek klasy 4-6 już po raz siódmy wzięły udział w szkolnym "Przeglądzie Piosenki Turystycznej". Wśród prezentowanych utworów znalazły się piosenki liryczne, żeglarskie, i ...kabaretowe, wszystkie wrosły już w repertuar turystycznych rajdów i wycieczek. Każda klasa przygotowała też swoje wyobrażenie "Wiosny 2008".

Zmagania klas oceniało jury: pani wicedyrektor Urszula Kruszelnicka, pani pedagog Zdzisława Choroszko oraz zaproszeni uczniowie ze szkół, które znalazły się w finale konkursu "Książka za makulaturę".

Najwyższe uznanie w obu konkurencjach zdobyła klas 5b. Przy okazji warto dodać, że wielkie brawa zdobyła wychowawczyni tej klasy pani Sylwia Szczęsna-Cichoń. Jak twierdzą "życzliwi", pokazała swoje prawdziwe oblicze i ...pokazała się w stroju Diabła Morskiego.Oczekiwanie na wyniku konkursu umilała klasa 6d, która niezwykle żywiołowo wciągnęła wszystkich do zaśpiewania piosenki pt. "Bieszczadzki trakt" (brawa dla Oli i jej gitary).

Wyniki konkursu:
Część I – prezentacja piosenki turystycznej

I miejsce klasa 5d,

II miejsce klasa 6d,

III miejsce klasa5a.

Część II – prezentacja postaci "Wiosny 2008"

I miejsce klasa 5b,

II miejsce klasa 5a,