Archiwum aktualności - 2006 / 2007 | Zobacz inne lata

II miejsce w konkursie2007-05-24

24 maja drużyna naszej szkoły w składzie: M. Fijałkowska, K. Szymańska, M. Szwarc i P. Kucharek pod opieką pani Bugajskiej wzięła udział w finale konkursu "Znam i lubię Momo". Organizatorem tego konkursu była SP 72. Wszystkie pytania dotyczyły powieści Michaela Ende "Momo".

Jest to książka o dziewczynce, która umiała słuchać dzieci oraz dorosłych i której udało się powstrzymać szarych panów, którzy odbierali ludziom czas. Konkurencje były ciekawe i urozmaicone. Trzeba było rozwiązać krzyżówkę, rozpoznać rekwizyty, przeczytać tekst z podziałem na role, rozpoznać cytaty oraz narysować postać z książki. Po rozwiązaniu 8 zadań nasza drużyna miała tyle samo punktów co SP 72. Doszło do dogrywki, którą przegraliśmy tylko jednym punktem i ostatecznie zajęliśmy II miejsce. Wszyscy otrzymaliśmy nagrody ksiązkowe i dyplomy, a szkoła pamiątkową rzeźbę.

Magda Fijałkowska 6c