Archiwum aktualności - 2006 / 2007 | Zobacz inne lata

Spotkanie z pisarzem2006-09-22

22 września 2006 uczniowie kl. 5b i Koła Przyjaciół Biblioteki uczestniczyli w wieczorze autorskim z pisarzem książek dla dzieci i młodzieży - panem Kazimierzem Szymeczko. Miejscem spotkania była biblioteka publiczna przy ul Roosvelta, z którą SP 107 od wielu lat współpracuje.

Pisarz najpierw opowiadał o swoim życiu, pracy i planach na przyszłość. Później zasypaliśmy go pytaniami. Ciekawiło nas, skąd czerpie pomysły do pracy, którą książkę swego autorstwa najbardziej lubi i czy jest w trakcie pisania jakiejś nowej powieści? Pan Szymeczko okazał się wspaniałym gawędziarzem, bardzo chętnie udzielał nam odpowiedzi i opowiadał wiele ciekawostek, historii i anegdot. Mieliśmy okazję obejrzeć dotychczas wydane książki pana Szymeczki: "Historia Polski w opowieściach", "Pomolowana historia", "Zemsta budzika", "Pościg za czarną hondą" i kupić je dla siebie oraz do szkolnej biblioteki.

Na zakończenie czekała nas prawdziwa niespodzianka – pan Szymeczko specjalnie dla nas zaśpiewał piękną balladę i zagrał na gitarze. Każdy z nas otrzymał też autograf.

Spotkanie z pisarzem bardzo nam się podobało, z pewnością nie raz sięgniemy po książki napisane przez pana Kazimierza Szymeczko.

Sara Damm kl. 6 a