Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

Wyniki wyborów samorządowych2010-09-24

W dniu 23 września 2010 roku w naszej szkole wybieraliśmy Samorząd Szkolny oraz Rzecznika Praw Ucznia. Do wyborów startowali uczniowie z klas od 4-6, każda klasa wybierała swojego kandydata na przewodniczącego szkoły i przygotowywała kampanię wyborczą, w czasie której rywalizowano na pomysłowo przygotowane ulotki i plakaty. Komitety wyborcze w tym roku nie tylko oplakatowały całą szkołę, na korytarzach szkolnych pojawiły się osoby z przypiętymi plakietkami promującymi wybranych kandydatów, uczniowie naszej szkoły byli częstowani cukierkami, coca "colą, jagodami, babeczkami". Niektórzy przez megafon wykrzykiwali wiersze pochwalne na cześć kandydata, inni natomiast śpiewali dla wybrańca klasy J Reasumując tegoroczna kampania wyborcza była kolorowa i twórcza, zaangażowały się całe klasy ku wielkiej uciesze wychowawców! Gratuluję pomysłów!!!!

Poniżej przedstawiam wyniki tegorocznych wyborów:

• KRZYSZTOF SMOŁA - PRZEWODNICZĄCY SZKOŁY (PREZYDENT)
  • JAGODA PLEWCZYŃSKA - ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO (PREMIER)
  • WOJCIECH ZAJĄCZKOWSKI - II ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO (MINISTER FINANSÓW)
  • RZECZNIK PRAW UCZNIA - SYLWIA SZCZĘSNA - CICHOŃ

Wszystkich uczniów zainteresowanych szczegółowymi wynikami wyborów, zapraszam na najbliższe spotkanie samorządu uczniowskiego!

Nowej "władzy" życzymy wielu ciekawych pomysłów i zapału w ich realizacji, a pani Sylwii spokojnej kadencji!

Statystyki samorządowe:

• 4a - 23 % głosowało (6 na 26)
  • 4b - 17% głosowało (5 na 29)
  • 4c - 48 % głosowało (13 na 27)
  • 5a - 19 % głosowało (4 na 21)
  • 5b - 45 % głosowało (10 na 22)
  • 5c - 40 % głosowało (9 na 22)
  • 6a - 42 % głosowało (8 na 19)
  • 6b - 58 % głosowało (10 na 17) - najlepsza frekwencja wyborcza!!! Gratuluję zaangażowania!
  • 6c - 36 % głosowało (9 na 25)

Najbliższa impreza organizowana przez samorząd uczniowski to: Dzień Chłopca - Dniem Najśmieszniejszej Fryzury - proszę dopytywać samorządy klasowe o szczegóły!!!

Każdy z nas ma władzę, gdy jest całkowicie przekonany o słuszności tego, co robi - Paul Coelho

Sylwia Szczęsna - Cichoń