Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

11 listopada2010-11-16

Już po raz dziewiąty z rzędu kilka tysięcy dzieci i młodzieży z kilkudziesięciu wrocławskich szkół przeszło w czwartek w Radosnej Paradzie Niepodległości z pl. Powstańców Warszawy do Rynku. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów z klasy 3a i 2b wraz z opiekunami.

Paradę prowadziła orkiestra dęta oraz bryczka z marszałkiem Józefem Piłsudskim (w tej roli - jak co roku - aktor Stanisław Melski) i prezydentem Wrocławia. Pochód przeszedł ul. Purkyniego na Nowy Targ, następnie ulicami Kotlarską, Szewską i Wita Stwosza do Rynku.

Paradujący mieli na sobie na sobie biało-czerwone peleryny, czapki, w rękach nieśli kwiaty z bibuły, parasole w barwach narodowych, wymachiwali polskimi flagami lub transparentami.

Podczas uroczystego apelu na pl. Gołębim do zgromadzonych uczestników parady oraz mieszkańców Wrocławia przemówili: Wojewoda Dolnośląski Rafał Jurkowlaniec, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński. W swych przemówieniach wzywali do jedności.

Obejrzeliśmy również uroczystą odprawę wart oraz wysłuchaliśmy koncertu Reprezentacyjnej Orkiestry Śląskiego Okręgu Wojskowego. Jaka szkoda że tak niewielu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w paradzie. Tym większe brawa dla tych, którzy dotarli na Rynek.

Więcej zdjęć - 11 listopada