Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

Ekologia w SP 1072010-11-16

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła była jedną z 25 placówek w mieście biorących udział w projekcie "Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci - Woda źródłem życia" pod patronatem Wydziału Edukacji i Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. Jego głównym celem było zwrócenie uwagi na konieczność oszczędzania wody i ochrony zbiorników wodnych. 28 października odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie tego projektu.

W tym roku szkolnym klasy starsze poszerzają wiedzę na temat wody i realizują projekt "Gra o wodę", którego koordynatorem jest Fundacja Ekorozwoju.

Klasy młodsze przystąpiły do konkursu "Oszczędzam energię - chronię klimat". Przez kolejne miesiące będziemy rozmawiać o bezpiecznym używaniu urządzeń elektrycznych oraz o tym, w jaki sposób zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w domu. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.gappolska.org.

Już w tej chwili rusza zbiórka baterii. Wszyscy uczniowie mogą przynosić baterie do szkoły, gromadzić je w swojej klasie, a na koniec miesiąca przekazać do sali 25 do p. Marty Osiki. Zbiórka będzie trwać do końca kwietnia.

Od 12 listopada rozpoczyna się zbiórka używanych telefonów komórkowych. Za zgromadzone telefony szkoła otrzyma sprzęt sportowy i pomoce dydaktyczne. Szczegółowe informacje o tej ogólnopolskiej akcji są podane na stronie www.ekoszkoły.pl. Osoby, które zechcą przekazać niepotrzebny telefon, muszą dostarczyć pisemną zgodę rodzica. Zgody są do odebrania w bibliotece szkolnej u p. Beaty Wiśniewskiej.

Wszystkie dzieci i ich rodziców zachęcamy do udziału w naszych ekologicznych przedsięwzięciach.