Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

Spektakl profilaktyczny2010-11-02

W czwartek - 28.10.2010r. gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Greckiego "Katharsis" z Krakowa. Zaproponowali oni dzieciom z klas 4-6 wzięcie udziału w dynamicznym spektaklu z "morskimi klimatami", wartką akcją i żywiołową muzyką. Przedstawienie o tematyce profilaktycznej poruszało wiele tematów: niewinne popalanie papierosów i cygaretek, które może skończyć się nałogiem nikotynowym, picie piwa i wina a zagrożenie konsekwencjami spożywania alkoholu i wynikającymi z tego stratami, przemoc fizyczna w szkole i poza nią - a zrozumienie potrzeb innych i uczenie tolerancji, agresja, lenistwo, "chęć bycia dorosłym" - a sport, rozwijanie talentów, działanie.

Przedstawienie przestrzegało dzieci przed manipulacjami ze strony innych osób, podejmowaniem działań wynikających z nieświadomości, naiwności, nierozważnymi zachowaniami, których konsekwencje mogą ponosić przez całe życie. Była to ciekawa propozycja wzmacniająca i uzupełniająca działania zawarte w szkolnym programie profilaktycznym.