Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

Warsztaty2010-11-02

Warsztaty z psychologiem o złym odżywianiu

21 października gościem klasy 6b była pani psycholog Agnieszka Grzyb ze stowarzyszenia Alter Ego. Przeprowadziła z klasą zajęcia na temat niewłaściwego odżywiania się pod tytułem "Kiedy odchudzanie staje się chorobą". Rozmawialiśmy o tym, co jeść, aby dobrze się czuć, rozwijać i rosnąć. Pani Agnieszka opowiedziała nam także o konsekwencjach złego odżywiania, dużo czasu poświęciła takim chorobom jak anoreksja i bulimia. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego nastolatki wpadają w anoreksję lub bulimię i jak kończy się ta choroba . Pani psycholog zrobiła nam test sprawdzający, jak bardzo przejmujemy się swoją wagą. Na sam koniec prowadząca pokazała nam zdjęcia modelek chorych na anoreksję oraz dzieci chorych na nadwagę. Warsztaty były bardzo pouczające.

Sandra Chytrowska 6b

Wpływ stresu na naukę - warsztaty w 6b

Na specjalne zaproszenie uczniów kl.6b pani psycholog Nina Boniecka-Konieczna przeprowadziła z klasą zajęcia pt. "Czynniki utrudniające i ułatwiające uczenie się". Uczniowie pracując w grupach wypisywali te czynniki, które utrudniają przyswajanie wiedzy np. glód, hałas, przeszkadzanie kolegów, brak koncentracji, stres itd. Pani Nina opowiedziała, jak można walczyć ze stresem i jak mu zapobiegać. Dowiedzieliśmy się jak bardzo stres może mieć zły wpływ na nasze życie. Lekcja była interesująca , ponieważ każdy mógł się wypowiedzieć.

Kuba Pukocz 6b