Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

Dzień języków obcych2010-10-13

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych(26 września) nauczyciele naszej szkoły przeprowadzili na przełomie września i października szereg ciekawych lekcji promujących znajomość języków obcych. Uczniowie klas młodszych uczyli się od swoich wychowawców zwrotów, wierszyków i piosenek w różnych językach (rosyjskim - IIb, angielskim -IIc i IIIa, niemieckim - Ib).Uczniowie kl.IIIa wykonali plakaty językowe o owocach i warzywach.

Uczniowie kl.IIIa przygotowali prezentację pt. "Mali podróżnicy", w której wystąpili w specjalnych strojach jako podróżnicy z różnych stron świata, mówiący różnymi językami.Ich prezentację z zaciekawieniem oglądnęli uczniowie kl.IIa.Uczestnicy koła komputerowego kl.I-III uczyli się pleceń komputerowych w języku angielskim.Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas I-III wykonywali plakaty o zwierzętach w różnych językach. Natomiast uczniowie kl.IV-VI rozwiązywali quizy dotyczące znajomości języków obcych oraz wykonywali plakaty prezentujące różne języki i flagi.

Na lekcjach języka polskiego uczniowie kl.IVb i IVc uczyli się zwrotów grzecznościowych w innych językach.Uczniowie kl.VIc,IVa i Vb uczyli się pisać litery chińskie, rosyjskie i hebrajskie. Kl.VIb gościła mamę, która ciekawie przedstawiła uczniom kulturę i język włoski.Na lekcjach religii uczniowie pisali swoje imiona w języku hebrajskim.Uczniowie kl.IV-VI mieli też możliwość wziąć udział w konkursie "Jakie to języki?" zaprezentowanym w holu szkoły.

Całość akcji "Tydzień języków obcych w SP 107" koordynowała D.Gieruń.


Zobacz inne...
Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach