Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

Plastikowe nakrętki ratują życie2010-09-10

Akcja rozpoczęła się w marcu tego roku, a organizuje ją Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Pieniądze ze sprzedaży plastikowych nakrętek przeznaczane zostaną w całości na budowę nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei".

Zbierać można dowolnej wielkości plastikowe nakrętki po przeróżnych napojach, pojemnikach, słoikach albo dezodorantach.

Nasza szkoła już w roku szkolnym 2009/2010 włączyła się do tej akcji i w maju przekazaliśmy do fundacji kilka worków zebranych przez uczniów nakrętek. W tym roku szkolnym również zachęcamy uczniów do segregacji odpadów. Zebrane nakrętki można przynosić w workach do 15 października do biblioteki szkolnej.