Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

Dzień bociana2011-06-01

"Wigilia Dnia Dziecka ogłoszona została przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura" Dniem Bociana. Na takie święto zasługują polskie bociany, których gnieździ się u nas najwięcej na całym świecie. Dzień Bociana stanowi okazję do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce jakie ptak ten zajmuje w polskiej kulturze i krajobrazie, na jego zagrożenia i potrzebę ochrony." ( cytat ze strony internetowej poświęconej oficjalnym obchodom Dnia Bociana).

Z tej okazji klasa 1a wybrała się z wizyta do Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Pani Alicja Ozdoba- kierownik biblioteki w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedziała dzieciom kilka wiadomości i ciekawostek na temat bocianów. Uczniowie oglądali książki popularnonaukowe, w których można odnaleźć informacje o ptakach występujących w Polsce. Pani Agata Sitarz, oraz pani Beata Wiśniewska przeczytały wiersze o bocianach Ludwika Jerzego Kerna i Wandy Chotomskiej. Ale najciekawsze były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci podzielone na grupy techniką collagu wykonały prace na temat "Co widzi bociek jak wraca do domu". Zajęcia bardzo nam się podobały i mamy nadzieję że jeszcze nie raz zawitamy do tej biblioteki.