Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

Targi książki2011-05-28

W piątek 27 maja grupa 0a udała się do Rynku na targi książek dla dzieci "Dobre strony". Obok fontanny w dużym namiocie można było kupić wiele ciekawych lektur dla najmłodszych czytelników.

Na stoisku portalu czas dzieci.pl nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pisarzem Mariuszem Urbankiem. Autor "Mostka czarownic" i "Baśni Dolnego Śląska" prezentował swą nową książkę "Wrocławskich krasnali historie prawdziwe". Uczestnicy spotkania byli przebrani w czerwone, krasnalowe kubraczki. Dzieci dowiedziały się, co jest potrzebne, aby powstała książka, skąd wzięły się krasnale we Wrocławiu, które z nich pojawiły się jako pierwsze. Pan Urbanek odczytał dzieciom wybrane historie o znanych wszystkim krasnalach, m.in. o Papie Krasnalu, Uczonym i Bibliofilu. Na koniec spotkania można było kupić książkę i otrzymać autograf.