Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

Smaki zdrowia2010-09-29

W dniu 24.09.2010r. w naszej szkole odbyła się kampania zdrowotna w związku z realizacją programu żywieniowego "Smak zdrowia". Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z zakresu zdrowego odżywiania- robili zdrowe sałatki, kolorowe kanapki warzywno-owocowe, wykonali piękne plakaty reklamujące zdrową żywność, brali udział w zawodach sportowych i konkursach.

Klasy czwarte przygotowały otrzęsiny na sportowo z użyciem nietypowych przyborów w postaci: kabaczków, dyni, jabłek, winogron? Nauczyciele zrobili uczniom niespodziankę i zaprosili na degustację przygotowanych przez siebie sałatek. Były owocowe, warzywne, koreczki a nawet palmy owocowe.

(przepisy niebawem ukażą się na stronie szkoły).

W godzinach 12-14 gościliśmy u siebie wystawę HEALTH EXPO- dzieci słuchały wykładów o zdrowym odżywianiu, mogły się zważyć, zmierzyć oraz spróbować potraw przygotowanych przez autorów programu "Smak zdrowia" pod kierownictwem Pani mgr Lidii Szłowieniec. Składamy serdeczne podziękowania Pani Lidii oraz firmie i Wydziałowi Zdrowia za merytoryczne wsparcie szkolnej kampanii. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z piątkowych zajęć a przygotowane potrawy znikały ze stołów w niewyobrażalnym tempie?.