Archiwum aktualności - 2010 / 2011 | Zobacz inne lata

Festiwal energii2011-04-27

W dniu 19 kwietnia odbył się w szkole Festiwal Energii. Podczas imprezy podsumowany został projekt "Oszczędzam energię - chronię klimat" realizowany przez dzieci z klas młodszych. W spotkaniu wzięli udział goście z okolicznych przedszkoli. Były występy - tańce, recytacje, piosenki, przedstawienie oraz prezentacje multimedialne.

Wręczone zostały dyplomy i nagrody w konkursach plastycznych: "Bezpiecznie i oszczędnie korzystam z urządzeń elektrycznych", "Jak oszczędzamy energię w naszym domu", "Bez prądu ani rusz" oraz literackim "Awaria w elektrowni". Dzieci otrzymały naklejki, które otrzymaliśmy z Fundacji GAP Polska w Warszawie.

Podsumowana została zbiórka baterii. Najwięksi zbieracze otrzymali dyplomy i nagrody.

Na korytarzu I piętra można było podziwiać eksponaty w Muzeum Energii. Były to elektrośmieci, czyli Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny (ZSEE).

Na boisku dzieci spotkały się z pracownikiem firmy EnergiaPro - Panem Wiktorem Zarawskim, który przyjechał do szkoły specjalnym samochodem laboratorium pomiarowym. Pan energetyk zaprezentował pokazy z prądem, przedstawił wiele ciekawostek związanych z energią elektryczną.

Podczas festiwalu na korytarzach szkoły można było spotkać osoby przebrane za różne urządzenia elektryczne - pralki, lampkę nocną, telewizory.

Ależ to była impreza!

Więcej zdjęć - Festiwal energii