Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

tańczą sobie liście,
tańczą sobie tańczą
czerwone złociście.

W ramach udziału w projekcie "Zielono nam" dzieci z klas 4 opisywały jesienne liście. Oto najciekawsze prace:

Ola Młynek

Mój liść przypomina kształtem dużą dłoń. Ma postrzępione brzegi i dobrze widoczne nerwy. Jest wielobarwny z dominacją bordowego i zieleni. Ma długi, prosty ogonek. Jest gładki, szorstki i suchy. Moim zdaniem jest bardzo ładny. Nazwałam go Didi.

Natalia Romek

Na moim liściu są prawie wszystkie kolory jesieni: pomarańczowy, czerwony, miodowy i jasnobrązowy. Liść ma kształt odwrotnie jajowaty. Brzeg jest karbowany, a ogonek ma półtora centymetra. Mój liść ma nerwy w kolorze karminowym. Powierzchnia liścia jest szorstka. Liść jest suchy i szeleszczący. Ten piękny liść znalazłam pod krzakiem kaliny.

Magda Piechowicz

Liść kształtem przypomina dłoń o chropowatej powierzchni. Środek liścia jest koloru zielonego, natomiast brzegi są w odcieniu kasztanowo-miodowym. Na liściu bardzo wyraźnie widać nerwy, które są w kolorze cytrynowym. Ogonek jest długi i gładki, o barwie karmelowej.

Agata Walulik

Mój liść jest koloru karmelowego z odcieniem miodowym. Gdzieniegdzie jest koloru zielonego. Jego nerwy są brązowe, tak jak ogonek. W dotyku jest szorstki i suchy. Listek jest średniej wielkości i pochodzi z klonu zwyczajnego.

Zdjęcia pochodzą z jesiennej sesji fotograficznej Klubu Zielone Jabłuszko