Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Dzień drapieżnika 2009-10-29

Każdego roku podejmujemy różne działania mające na celu poprawę ochrony naszego środowiska. W tym roku pracujemy według programu proekologicznego autorstwa pani Anny Brody, Agaty Serneckiej i Magdaleny Mielech - "Zielono nam". Klasy 4-6 skupiły się na konkursach przyrodniczo- literackich, wycieczkach i doświadczeniach, a dla klas 0-3 przygotowano comiesięczne kampanie i akcje proekologiczne.Stąd też 27 października obchodziliśmy "Dzień Drapieżnika". W ten dzień wszyscy mogli obejrzeć prezentację multimedialną "Ratujmy drapieżniki".

Potem dzieci wykonywały pracę plastyczną na temat wybranego z listy zwierzątka zagrożonego wyginięciem.

Po południu odbył się konkurs poetycko- muzyczny pt. "Wszystkie zwierzęta duże i małe". Wyróżnienia otrzymali:

• Nikola Drobina oraz Julia Błasiak z klasy 0b za prezentację piosenki "Reksio"
  • Adam Siciński - klasa 1c za piosenkę "Słoniowy jazz"
  • Marcin Cygal z klasy 1c za prezentację wiersza "Foka"
  • Jakub Socha z klasy 3a za recytację wiersza "Kaczka Dziwaczka" - Jana Brzechwy