Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Wycieczka do zamku Książ2009-10-15

Nie zrażone ponurymi prognozami pogody klasy 5b i 6a wybrały się na wycieczkę do zamku Książ. Zwany Perłą Dolnego Śląska zamek znajduje się na terenie Książańskiego Parku Narodowego i stanowi ważny element sławnego Szlaku Zamków Piastowskich. Wielkością ustępuje jedynie Malborkowi i Wawelowi, a jego historia jest bogata i pełna mrocznych tajemnic, które do dziś nie zostały rozwiązane. Krążą nawet pogłoski, że w jego - wykutych przez hitlerowców - podziemiach ukryta jest legendarna Bursztynowa Komnata, a korytarze kryją jakąś tajemną broń z czasów II Rzeszy.

Książ zrobiła na nas imponujące wrażenie. Po wojennych zniszczeniach nie ma już właściwie śladu, a pięknie odnowione sale zachwycają detalami, kolorami i wspaniałymi meblami. Po zamku i tarasach oprowadzał na przewodnik, który barwnie opowiadał historie związane z rodem Hochbergów i pięknej księżnej Daisy. Później wzięliśmy udział w zajęciach „Śladami tajemnic II wojny światowej” i zwiedziliśmy część tajemniczych podziemi wykutych pod zamkiem. W drodze powrotnej rozwiązywaliśmy test przygotowany przez nauczycieli, sprawdzający naszą wiedzę o Książu.

Więcej zdjęć w galerii: Wycieczka do Książa