Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Konkurs origami: "Żuraw"2010-05-25

W pierwszej edycji Wrocławskiego Konkursu Matematycznego Origami "Żuraw", organizowanego na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Matematyki, (którego inicjatorką była p. Sylwia Szczęsna - Cichoń) brało udział czworo uczniów naszej szkoły: Wojciech Zajączkowski (4c), Natalia Romek (4b), Jagoda Plewczyńska(5b), Michał Turniak (6c). Konkurs ma dwa etapy, w pierwszym uczniowie wykonują matematyczne modele złożone w technice origami , natomiast w drugim rozwiązują zadania matematyczne ściśle powiązanymi ze sztuką origami (regulamin oraz zadania na stronie: http://www.fmw.uni.wroc.pl w zakładce "dla uczniów").

25 kwietnia odbył się drugi etap tego konkursu, do którego dostali się następujący uczniowie: Natalia Romek, Jagoda Plewczyńska i Michał Turniak, uczniowie ci poprzez 1,5 h rozwiązywali zadania matematyczne a następnie uczestniczyli w wykładzie pt. Matematyczne wyszywanki.

Ostatecznie nasi uczniowie zajęli w kategorii Szkoły Podstawowe następujące miejsca:

• II miejsce – Jagoda Plewczyńska
  • II miejsce – Natalia Romek
  • III miejsce – Michał Turniak

Praca Natalii zajęła również drugie miejsce w plebiscycie publiczności na najładniejszy model.

Gratulacje !!!

Pokonkursową wystawę prac finalistów można oglądać do końca maja w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako współorganizator zapraszam wszystkich uczniów SP 107 do udziału w przyszłorocznej edycji tego konkursu. Sylwia Szczęsna - Cichoń