Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Projekt edukacyjny "Woda"2010-05-19

W dniu 13 maja na Wyspie Słodowej odbył się finał projektu edukacyjnego "Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci - Woda". W imprezie wzięło udział kilkuset przedszkolaków i uczniów z 25 placówek. Nasza szkołę reprezentowała klasa 2a pod opieką p. Małgosi Jurkiewicz.

Spotkanie rozpoczęło się przemarszem wszystkich dzieci wokół wyspy. Kolorowy pochód maszerował w rytm piosenki „Mamo, tato, wolę wodę”, a na niesionych transparentach można było odczytać hasła ekologiczne zachęcające m.in. do ochrony wód i spożywania większej ilości wody mineralnej.

Później na scenie oglądaliśmy występy artystyczne przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Odbył się również konkurs na strój ekologiczny, w którym nasz uczeń Olek Ignaczewski zdobył nagrodę!

Gimnazjaliści przygotowali dla młodszych kolegów różne ciekawe atrakcje. W ustawionych wokół sceny namiotach można było zagrać w kręgle z butelek po wodzie mineralnej, pomalować twarz, ułożyć puzzle lub zobaczyć najprawdziwsze pszczoły i skosztować pysznego miodu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się pokonkursowa wystawa "Projekt ekologicznego krasnala" oraz stanowisko, przy którym można było sprawdzić, jak przebiega filtrowanie wody.

Nie zabrakło również ratowników WOPR prezentujących sprzęt do ratowania tonących. Obecna była też Polska Akcja Humanitarna – jej pracownicy częstowali przechodniów butelką wody mineralnej.

Podczas trwania spotkania nieustannie siąpił kapuśniaczek. Wszak cały projekt przebiegał pod hasłem "Woda" i majowy deszcz był jak najbardziej na miejscu!

Więcej zdjęć w galerii: Projekt edukacyjny "Woda"