Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Języki oknem na świat!2009-09-29

Jak przystało na szkołę wspierającą uzdolnienia,w piątek 25 września obchodziliśmy na wielu lekcjach Międzynarodowy Dzień Języków Obcych, przypadający na 26 września.W tym dniu nasza szkoła rozbrzmiewała językami całego świata!

Uczniowie klas Ia,Ic pod kierunkiem swoich wychowawców p.M.Mielech i p.M.Osiki uczyli się piosenek w języku francuskim oraz rosyjskim: "Panie Janie", "Słoneczko świeci", "Niech zawsze będzie słońce", wykonywali piosenkę i plakat o rodzinie w języku angielskim (kl.Ib p.D.Safaryn)),a także poznawali różne kraje świata przez kolorowanki z podpisami w języku angielskim (lekcje angielskiego)

Z inicjatywy p.M.Jurkiewicz, uczniowie kl.II i III spotkali się na 2 lekcji w stołówce, żeby zaprezentować to, co przygotowali na Dzień Języków Obcych.Kl.IIa przedstawiła na scenie piosenkę "Six Little Witches",a kl.IIc zaprezentowała wykonane przez siebie flagi różnych krajów świata.

Gwiazdami dnia okazali się uczniowie kl.IIb, którzy wraz z wychowawcą p.A.Sernecką zaśpiewali piosenkę "W Szwecji łosie chodzą po szosie" ubrani w żółto-niebieskie stroje (kolory flagi szwedzkiej) w towarzystwie wielu uroczych pluszowych łosi.Nauczyli też zebranych kilku podstawowych słów w języku szwedzkim.Z tą piosenką odwiedzili uczniów klas Oa i Ob, kl.I oraz V i VI, zbierając duże brawa.W swojej klasie urządzili też kącik podróżniczy gromadzący wydawnictwa w różnych językach obcych.

Uczniowie kl.IIIa pod kierunkiem wychowawcy p.R.Stankiewicz uczyli się podstawowych zwrotów w języku niemieckim. Klasy IIIa i IIIb poznawały kulturę i podstawowe słownictwo języka włoskiego. Na lekcjach religi uczniowie klas IV,V i VI pod kierunkiem p.R.Migockiej poznawali alfabety biblijne:grecki i hebrajski oraz pisali w tych językach swoje imiona.Na lekcjach matematyki uczniowie, z pomocą swych utalentowanych językowo nauczycieli p.A.Krzykawiak i S.Cichoń, rozwiązywali zadania logiczno-matematyczne w języku angielskim.Lekcje języka polskiego również poświęcone były tematyce języków obcych.Uczniowie kl.Vc, z wychowawcą p.A Wodzińską poznawali i malowali litery alfabetu chińskiego, hebrajskiego i rosyjskiego.

Kl.Vb z wychowawcą p.D.Bugajską uczyła się od swojego gościa języka tureckiego, podjadając po turecku tureckie przysmaki- chałwę i daktyle.

Klasa VIb pod kierunkiem p.G.Warchoł śledziła wpływy języków obcych w języku polskim ("Swojski obcy język polski").Kl.Va wraz z wychowawcą p.A.Brodą poznawała języki Europy. Na lekcjach plastyki i muzyki uczniowie kl.IV i V wraz z p.J.Ukleją poznawali muzykę i sztukę różnych narodów świata, a na lekcjach WDŻ uczniowie kl.VI witali i pozdrawiali się w różnych językach. Nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili quiz językowy w kl.V i VI oraz wykonywali z uczniami plakaty językowe. P.B.Brząkała,ucząca na co dzień języka ang., poprowadziła w tym dniu lekcje w kl.IV-VI wyjątkowo w języku niemieckim.

Dzień Języków Obcych w naszej szkole koordynowała p.D.Gieruń. Nasi uczniowie pokazali liczne zdolności językowe!

Więcej zdjęć: Dzień językowy