Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Dzień Ziemi2010-04-25

22 kwietnia obchodzony był w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji na przerwie odbył się pokaz prawidłowego zgniatania butelek z instrukcją:

Po pierwsze odkręcamy nakrętkę, zgniatamy butelkę plastikową i znów ją zakręcamy. Im bardziej zmniejszy się butelka tym lepiej. Na butelkach znajdują etykiety. Powinniśmy je usunąć. Do pojemnika na plastik wrzucamy: zgniecione i puste butelki plastikowe po napojach, opakowania plastikowe po kosmetykach i środkach czystości.

Dla uczniów klas 3 odbył się konkurs matematyczno- ekologiczny pt. "Zielona Matematyka". Bezapelacyjna okazała się Jagoda Pasikowska z klasy 3a, Jagoda uzyskała maksimum

punktów.

Klasa 1a sadziła cebulki na szczypiorek oraz kwiaty, a dzieci uczęszczające na koło komputerowe wzięły udział z konkursie grafiki komputerowej na projekt znaczka o tematyce proekologicznej. Niebawem będzie można je oglądać w galerii prac dzieci.